close
تبلیغات در اینترنت
بصیرت - 2
آتش به اختیار

همسر شهید حججی: چیزی جز زیبایی در شهادت محسن ندیدم/ امیدوارم شهادت نصیب فرزندم هم بشود.


من همیشه از خدا می‌خواستم که کسی را در مسیر زندگی ‌من بگذارد که حضرت زهرا(س) تائیدش کرده باشد، این آرزوی قلبی‌ام بود و وقتی محسن را دیدم، با تمام وجودم حس کردم که دلش یک جور خاصی با اهل بیت است، حس کردم اگر یک نفر باشد که حضرت زهرا(س) در این دوره و زمانه بخواهد تائیدش کند،‌ همین محسن است، همین طور هم شد حالا می‌بینم که حضرت زهرا (س) هم ایشان را تایید کرد.

 

گروه معارف اسلامی - رجانیوز: حالا کسی نمانده که این عکس را ندیده باشد، کسی نمانده که ماجرای سربریده شهید مدافع حرم محسن حججی را نشنیده باشد؛ جوانی که تیرماه 1370 در اصفهان به‌دنیا آمد و مردادماه 1396 در سوریه به شهادت رسید. حالا همه جا پر است از قصه رشادت جوانی دهه هفتادی که ایمان و عشق روئین‌تن‌اش کرده ؛جوانی که آرزویش شهادت بوده. آرزویی که حالا یک طور خاص، یک شکل غریب، رنگ حقیقت گرفته؛ محسن سرش را داده و بال درآورده و پرواز کرده سمت آسمان.

ما با « زهرا عباسی» همسر این شهید مدافع حرم، به بهانه شهادت همسرجوانش به‌گفتگو نشسته‌ایم. شیرزنی که تمام قد پشت همسرش ایستاده و می‌گوید:« شهادت محسن افتخارخانواده ‌ماست.»

خانم عباسی چطور با شهید حججی آشنا شدید؟

اگر ماجرای آشنایی ما را کسی از محسن می‌پرسید می‌گفت ما بواسطه شهدا باهم آشناشدیم، حالا من هم همان رامی‌گویم: ما بواسطه شهدا آشنا شدیم. من در یک نمایشگاه که مربوط به دفاع مقدس و بزرگداشت شهدای این دوران بود کار می‌کردم، همسرم هم در یک دوره‌ای آنجا با ما همکار شد، همدیگر را دیدیم و به قول ‌محسن، این شهدای دفاع مقدس بودند که واسطه آشنایی ما شدند.

چه خصوصیتی در ایشان دیدید که فکر کردید می‌تواند شریک زندگی‌تان باشد؟

من همیشه از خدا می‌خواستم که...

 ادامه مطلب


درباره : ولی فقیه , حوادث , داعش , فتنه , بصیرت , نفوذ , وهابیت , شهید ,
بازدید : 0
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 22:38 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

خون به پا می‌شود: احیای «رویای آمریکایی» در شارلوتس‌ویل/ فاشیسم به خانه برگشت.

حالا پرده افتاده است و همه فهمیده‌اند که پادشاه نه تنها لخت است، بلکه اندام تهوع‌آوری هم دارد. درخت نژادپرستی، ریشه تنومندی در خاک آمریکا دارد و وزش نسیم‌های نمایشی نظیر رئیس‌جمهور سیاه‌پوست و سیاستمداران زن کوچکترین تاثیری در قوت آن ندارد. این درخت سال‌هاست که در انظار عمومی میوه می‌دهد اما آن روزی که یک نامزد انتخاباتی از تحقیر زنان گفت و رای مردم را برای کرسی ریاست جمهوری به دست آورد، عریان‌تر از قبل سایه‌اش را بر سر این کشور گستراند.

 

گروه بین‌الملل - رجانیوز: این روزها، رویای آمریکایی را باید در «شارلوتس‌ویل» تماشا کرد؛ شهری در ایالت ویرجینیای کشوری که حالا حتی نشریات معروف آن هم نامش را «ایالات جدا شده» صدا می‌کنند؛ نه ایالات متحده. این نمایش سال‌ها بود که به صورت زیرزمینی اجرا می‌شد و اهالی کاخ سفید تلاش می‌کردند تا ویترین را سالم نگه دارند؛ حتی اگر در پشت پرده، جوی خون راه افتاده باشد.

 

به گزارش رجانیوز، اما حالا پرده افتاده است و همه فهمیده‌اند که پادشاه نه تنها لخت است، بلکه اندام تهوع‌آوری هم دارد. درخت نژادپرستی، ریشه تنومندی در خاک آمریکا دارد و وزش نسیم‌های نمایشی نظیر رئیس‌جمهور سیاه‌پوست و سیاستمداران زن کوچکترین تاثیری در قوت آن ندارد. این درخت سال‌هاست که در انظار عمومی میوه می‌دهد اما آن روزی که یک نامزد انتخاباتی از تحقیر زنان گفت و رای مردم را برای کرسی ریاست جمهوری به دست آورد، عریان‌تر از قبل سایه‌اش را بر سر این کشور گستراند.

 

کشته شدن یک دختر در «شارلوتس‌ویل» نشانه‌ای از بازگشت فاشیسم به خانه‌اش است؛ جایی که حدود 60 سال پیش و با دکترین ترومن، قصد کرد تا «رویای آمریکایی» را به سراسر جهان صادر کند؛ راهبردی که جهان را به رودخانه‌ی خونینی تبدیل کرد و ده‌ها جنگ بزرگ بر جای گذاشت. اروپا را به خاک و خون و نسل‌کشی کشید و غرب آسیا را به یک بمب ساعتی تبدیل کرد. حالا این بومرنگ به سمت صاحبش بازگشته است.

 

 

 

 

 

بسیاری، این حوادث را مستقیما با روی کار آمدن دونالد ترامپ در ارتباط دانسته و مقدمه جنگ داخلی در ایالات مختلف می‌دانند. مایک سرنوویچ، وکیل و فیلمساز آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه آرتی می‌گوید از روزی که ترامپ رسما در انتخابات شرکت کرد، بوی یک جنگ داخلی به مشام می‌رسید. او به جنگ آتشین و بی‌سابقه خیابانی راستگراهای افراطی حامی ترامپ با  مخالفان چپگرای‌شان در شهر دانشگاهی برکلی در نخستین روزهای پس از پیروزی ترامپ در انتخابات اشاره می‌کند. نکته اینجاست که شارلوتسویل نیز یک شهر دانشگاهی است و با این حساب باید گفت نسل جدید و جوانی در آمریکا شکل می‌گیرند که بیش از پیش در حال دشمنی آشکار با یکدیگر هستند.

 

«ایالات متفرقه» حالا باید به جبران خون‌هایی که در جهان ریخته، خون بدهد؛ آن هم نه به دست مهاجمین خارجی بلکه با چاقویی که قرار است دسته خود را تکه تکه کند. ترامپ تبدیل به گورباچف آمریکا شده است؛ دست و پا می‌زند تا امپراتوری را احیا کند اما بر هر کجا که دست می‌گذارد، فساد و جنایت از در و دیوار می‌ریزد. «رویای آمریکایی» سال‌هاست که تبدیل به «کابوس آمریکایی» شده است؛ فقط کسی جرات نداشت آن را برای دیگران تعریف کند...لینک ثابت

درباره : حوادث , آمریکا , بصیرت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی ,
بازدید : 0
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 22:34 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق ناو موشک انداز «سپر» به ناوگان شمال نداجا طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از ناوگروه اعزامی نداجا به مسابقات جام دریا ۲۰۱۷ روسیه از الحاق ناو موشک انداز «سپر» به ناوگان شمال نداجا طی روزهای آینده خبر داد.

 لینک ثابت

درباره : ارتش , بصیرت ,
بازدید : 0
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 22:0 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با وزیر دفاع ترکیه دیدار کرد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان در ادامه سفر به ترکیه، با وزیر دفاع ترکیه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
مسائل مربوط به امنیت دو کشور، امنیت مرزها و مقابله با تروریسم، موضوع مذاکرات دو طرف در این دیدار بوده است.

 لینک ثابت

درباره : ارتش , بصیرت ,
بازدید : 0
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 21:58 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: ۵ تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی ارتش و ۵ تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی سپاه ایجاد شده تا به صورت جدی با تروریستها مبارزه شود.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از خانه ملت، امیر سرتیپ امیرحاتمی در نشست صبح امروز (دوشنبه، 23 مرداد ماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
 
وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گفت: قانونی که روز گذشته در مجلس درباره مقابله با تهدیدات آمریکا تصویب شد از چند جنبه حائز اهمیت است که این مصوبه برای حوزه دفاع کشور یک سرمایه محسوب می‌شود چرا که در این دوره هدف از تحریم‌های آمریکا نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
 
امیرحاتمی با بیان اینکه در برنامه‌های ارائه شده به مجلس تلاش شده که نقش و جایگاه پراهمیت وزارت دفاع در بازدارندگی و پشتیبانی نیروهای مسلح که در حال دفاع از کشور هستند رشد و ارتقاء پیدا کند، افزود: در سطح داخلی به موضوع انتخابات، حضور گسترده مردم و مشارکت آگاهانه در انتخابات اخیر توجه شده که پیام این حضور گسترده مردم دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است.
 
وی با تأکید بر اینکه مقوله دفاع در وزارت دفاع مردم پایه است، ادامه داد: در سطح منطقه‌ای تحولات زیادی به وقوع پیوسته است اما آنچه که بارزتر بوده و به عنوان یک فرصت به آن نگریسته شده این است که علیرغم تمام ایران هراسی‌ها با پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت جایگاه دفاعی ایران در منطقه بسیار بالا و در تأمین امنیت منطقه حائز اهمیت است.
 

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه...

 ادامه مطلب


درباره : ارتش , بصیرت ,
بازدید : 0
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 21:55 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

اینبار افرایم رئیس مرکز مطالعات استراتژیک بگین سادات و استاد دانشگاه Bar-Ilan رژیم صهیونیستی نیز از دیگر کسانی است که در آگوست 2016 با انتشار مقاله‌ای نابودی داعش را خطای راهبردی می‌خواند. افرایم می‌نویسد که غرب باید داعش را تضعیف کند اما نباید آن را نابود کند چرا که داعش ضعیف توانایی آن را دارد که تلاش ایران برای تبدیل شدن هژمونی منطقه‌ای را متوقف نماید.

 

گروه بین‌الملل-رجانیوز: 1- هنری کیسینجر مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا و وزیر خارجه ریچارد نیکسون اخیرا در مقاله‌ای تحت عنوان آشتفگی و نظم در جهان در حال تغییر(1) با اشاره به ظهور امپراتوری ایران در صورت نابودی داعش می‌نویسد:
 
«جنگ جهانی با داعش می‌تواند به عنوان یک طرح ریزی در این زمینه عمل کند. اکثر قدرت‌های غیرمذهبی جدای از داعش چون ایران شیعه و کشورهای پیشرو سنی بر ضرورت نابودی آن موافق هستند. اما تصور می‌شود چه نهادی جانشین این قلمرو خواهد شد؟ ائتلاف سنی‌ها؟ یا حوزه نفوذ تحت سلطه ایران؟ پاسخ این سوال بی‌رحمانه است زیرا روسیه و ناتو از جناح مخالف حمایت می‌کنند. اگر قلمروی داعش تحت هدایت نیروهای سپاه ایران یا نیروهای شیعه وابسته به آن قرار گیرد نتیجه می‌تواند تشکیل کمربند منطقه‌ای باشد که از تهران به بیروت می‌رسد و این امر می‌تواند موجب ظهور یک امپراتوری بنیادگرای ایران باشد »
 
 
« The outside world’s war with Isis can serve as an illustration. Most non-Isis powers—including Shia Iran and the leading Sunni states—agree on the need to destroy it. But which entity is supposed to inherit its territory? A coalition of Sunnis? Or a sphere of influence dominated by Iran? The answer is elusive because Russia and the Nato countries support opposing factions. If the Isis territory is occupied by Iran’s Revolutionary Guards or Shia forces trained and directed by it, the result could be a territorial belt reaching from Tehran to Beirut, which could mark the emergence of an Iranian radical empire.»
 

ترس از گسترش قدرت ایران در غرب آسیا در نگاه کیسینجر و به دنبال...

 ادامه مطلب


درباره : حوادث , داعش , فتنه , بصیرت , وهابیت , شهید ,
بازدید : 1
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 21:51 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش با حضور در اردوگاه کوهستانی دانشجویان این قرارگاه از نزدیک در جریان روند آموزش این دانشجویان قرار گرفت.

 

به گزراش گروه دفاعی خبرگزرای تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا( ص) با حضور در اردوگاه کوهستان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) از روند آموزش‌های دانشجویان این قرارگاه بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت آموزش‌های نظامی برای دانشجویان، گفت:دانشجویان نظامی باید علاوه بر افزایش مهارت‌های علمی و فنی به آموزش‌های نظامی و تربیت جسم و روح اهمیت ویژه‌ای بدهند و این آموزش‌ها باعث می‌شود تا در آینده بتوانند در شرایط بحرانی تصمیم‌های مناسبی اتخاذ کنند.

در این بازدید امیر اسماعیلی با حضور در کلاس‌های آموزشی مهارت‌های رزم در کوهستان با دانشجویان حاضر در این دوره‌ها دیدار و گفت و گو کرد.

 لینک ثابت

درباره : ارتش , بصیرت ,
بازدید : 1
[ شنبه 21 مرداد 1396 ] [ 23:4 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: در زمینه برنامه موشکی اقدامات خوبی انجام شده و تقویت این برنامه ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع (امروز، 21 مرداد ماه) در فراکسیون مستقلین ولایی در تشریح برنامه های خود اظهار داشت: برنامه ای واقعی و کاملا کاربردی از چند ماه قبل در حضور سردار دهقان و همکاری همه وزارت دفاع فارغ از اینکه چه کسی وزیر می شود، تهیه شده است.

وزیر پیشنهادی دفاع بیان کرد: از همه مبانی، تدابیر رهبری معظم انقلاب، سیاست های دولت، قانون برنامه ششم و قوانین موضوع در تهیه برنامه استفاده شده و کارهایی که باید انجام شود را در برنامه دیده ایم و پس از تأیید این برنامه می تواند اجرا شود.

وی افزود: بسیاری از موضوعات مورد خواست نمایندگان و نیروهای مسلح در برنامه وزارت دفاع برای 4 سال آینده دیده شده که برای اجرای آن به هماهنگی دولت، وزارت دفاع و نمایندگان نیاز داریم.

حاتمی متذکر شد...

 ادامه مطلب


درباره : انتخابات , ارتش , برجام , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 2
[ شنبه 21 مرداد 1396 ] [ 22:47 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

با توجه به اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا مشخص شده است موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه حداقل 200 میلیون دلار بوده است؛ یعنی ده برابر بودجة دولت ایران در سال 1925!

 

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: متأسفانه منابع دولتی ایران از دورة رضاشاه بسیار کم است. حقیقت آن است که اکثریت قابل توجه اسنادی که در طول سال‌های 1921 تا 41 جرائم دولت ایران را نشان می‌دهد در فاصلة سال‌های 1941 تا 1978 یعنی 37 سال حکومت محمدرضا‌، پسر و جانشین رضاشاه نابود شد.

اسناد کمی که باقی ماند یا به گونه‌ای متفاوت تفسیر و یا مخفی شد. به عنوان مثال مجموعة اسناد دورة رضاشاه که از سازمان اسناد ملی ایران در سال 1998 استخراج شد مطالب مهم خیلی کمی را در بر داشت.

مثلاً فقط چهار سند در مورد حساب‌های بانکی خارجی رضاشاه وجود داشت: دو سپردة 150000 دلاری در بانک وست مینستر در سال 1931 و دو سپرده در دو بانک اروپایی دیگر. در تحقیق دیگری به بررسی این اسناد پرداخته شده است.

اما به مدد اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا می‌دانیم که بدون احتساب حساب‌های نیویورک و سوئیس یا 50 میلیون دلار موجود در تهران در سال 1941، فقط موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه در لندن حداقل 100 تا 150 میلیون دلار بوده است. موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه حداقل 200 میلیون دلار بوده است؛ یعنی ده برابر بودجة دولت ایران در سال 1925! اما هنوز در کل آرشیو‌های موجود در ایران فقط چهار سند مهم در مورد حساب‌های بانکی خارجی رضاشاه وجود دارد و بقیه به دست پسر و جانشین او نابود شده است.

به مدد اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا ما می‌دانیم که...

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , بصیرت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 1
[ شنبه 21 مرداد 1396 ] [ 22:44 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ایران مردادماه ۹۶ شهدای بسیاری در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) تقدیم کرد و خبرگزاری فارس این افتخار را دارد با این خبر یادی کند هر چند اندک از این مردان بزرگ تارخ سرزمین‌مان.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، ایران مرداد 96 شهدای زیادی را در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) تقدیم کرد که خبرگزاری فارس این افتخار را دارد با این خبر یادی کند هر چند اندک از این مردان بزرگ تارخ سرزمینمان.

 

 

شهید مرتضی حسین پور شلمانی اعزامی از گیلانشهید محمد تاجبخش اعزامی از خوزستان

 


شهید علی عظیمی اعزامی از کرمان

 


شهید جان محمد علیپور اعزامی از خوزستان

 


شهید سجاد باوی اعزامی از خوزستان

 


شهید مصطفی خوش محمدی اعزامی از گرگان

 


شهید محسن حججی اعزامی از اصفهانلینک ثابت

درباره : حوادث , داعش , بصیرت , وهابیت , شهید ,
بازدید : 1
[ شنبه 21 مرداد 1396 ] [ 22:26 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 53
صفحه قبل 1 2 3 4 5 ...52 53 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی