close
تبلیغات در اینترنت
بصیرت - 2
اربعین

امام باقر عليه السلام:

 اگر مردم میدانستند كه چه فضيلتى در زيارت مرقد امام حسين (ع) است از شوق زيارت میمردند.

ثواب الاعمال، ص 319؛ به نقل از كامل الزيارات.

رجبی دوانی ، استاد تاریخ اسلام ؛

از رفتار علما و حوزه‌ها در برابر برخی تحریف‌ها در تعجبم / چرا مدام رهبر انقلاب باید نسبت به برداشتهای غلط آقایان از عاشورا تذکر بدهند؟


یک استاد تاریخ اسلام معتقد است که در طول تاریخ لغزش‌ها و بی‌بصیرتی‌ها بسیار به اسلام ضربه زده است، طوری که رگه‌های این موضوع را می‌توان در جریان سقیفه و حتی شکلگیری عاشورای حسینی(ع) دید.

 

گروه معارف - رجانیوز:  در طول تاریخ لغزش‌ها و بی‌بصیرتی‌ها بسیار به اسلام ضربه زده است، طوری که رگه‌های این موضوع را می‌توان در جریان سقیفه و حتی شکلگیری عاشورای حسینی(ع) دید، برای آگاهی و تبیین بیشتر این مسأله به مصاحبه  «محمدحسین رجبی‌دوانی» استاد تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) توجه کنید . علاوه بر این، اینکه چرا امام جواد(ع) فرمود اولین چیزی که بر لوح قلم نوشته شد، شهادت امام حسین(ع) بود و همچنین برخی تحریفات و برداشت‌های نابجا از ماجرای قیام سیدالشهداء(ع)، موضوع دیگر این مصاحبه است.

 

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

 

امام جواد(ع) در حدیثی می‌فرماید: «اولُ ما جَری بِه القلم علی اللوحِ قَتلُ الحسین»؛ اولین چیزی که بر لوح قلم نوشته شد، شهادت امام حسین(ع) بوده است. به نظر شما علت این موضوع چیست؟

 

 طبق اعتقاد ما خداوند دو حجت برای ما انسانها قرار داده است، حجت ظاهری و باطنی؛ یعنی پیامبران و عقل، اما بیشتر انسان‌ها متأسفانه برخلاف حکم عقل و تعالیم انبیاء که سعادت او را خواسته‌اند عمل کرده و...


ادامه مطلب


درباره : ولی فقیه , فتنه , بصیرت , نفوذ , ابتذال ,
بازدید : 3
[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] [ 20:9 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

دولت آمریکا اعلام کرد که به اطلاع یونسکو رسانده که پایان سال جاری میلادی از این سازمان خارج می‌شود.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس؛ وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که تصمیم خود برای خروج از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) را به اطلاع این سازمان رسانده است.
 
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد: «وزارت خارجه آمریکا، «ایرینا بوکووا» مدیرکل یونسکو را از تصمیم واشنگتن برای خروج از این سازمان مطلع می کند و به دنبال تعیین یک هیأت ناظر دائمی برای این یونسکو است».
 
در ادامه این بیانیه آمده است:‌« این تصمیم به راحتی گرفته نشده است و نمایانگر نگرانی آمریکا از افزایش بازداشت‌ها در یونسکو، نیاز به اصلاحات اساسی در این سازمان و ادامه تبعیض ضداسرائیلی در یونسکو است».
 
وزارت خارجه آمریکا در خصوص تصمیم برای همکاری با یونسکو به عنوان یک عضو غیردائم گفت: «آمریکا تمایل خود را برای تعامل با یونسکو به عنوان یک کشور ناظر غیرعضو به منظور سهیم کردن نظرات، چشم‌انداز و تخصص آمریکا در بعضی موضوعات مهم این سازمان از جمله محافظت از میراث جهانی، حمایت از آزادی بیان و ارتقا همکاری علمی و آموزشی به مدیرکل (یونسکو) اعلام کرده است».

 لینک ثابت

درباره : آمریکا , بصیرت , دشمن ,
بازدید : 2
[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] [ 19:58 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرح تازه‌ای برای تشدید فشارها به برنامه موشکی ایران تصویب کرد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه به طرح تازه‌ای علیه برنامه موشکی ایران رأی مثبت دادند.

طرح موسوم به «قانون موشک‌های بالستیک ایران و اجرای تحریم‌های بین‌المللی» که از سوی «اد رویس» رئیس جمهوری‌خواه این کمیته ارائه شده، تحریم تازه‌ای علیه برنامه موشکی ایران اعمال نمی‌کند، اما راه را برای اعمال تحریم‌های تازه از سوی دولت آمریکا باز می‌کند.

 

در ابتدای این طرح، با اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که از ایران خواسته بر روی موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، کار نکند، آمده است: «سیاست ایالات متحده این است که از هرگونه فعالیت ایران در ارتباط با موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، از جمله شلیک با استفاده از چنین فناوری‌های موشکی، جلوگیری کند.»

 

این طرح که باید پس از کمیته در صحن اصلی مجلس نمایندگان و سپس سنا هم به تصویب برسد، دولت آمریکا را موظف می‌کند که...

 ادامه مطلب


درباره : برجام , آمریکا , رژیم صهیونیستی , بصیرت , نفوذ ,
بازدید : 3
[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] [ 19:54 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

سالیوان: بدون شلیک یک گلوله به اهداف خود در برجام رسیدیم/ جیمز جفری: امروز بزرگترین خطر پیش روی آمریکا و متحدانش در خاورمیانه ایران است.

سالیوان تصریح کرد: «در نتیجه این توافق و الزامات شفاف‌سازی آن، رئیس‌جمهور آتی آمریکا از اطلاعات بالاتری درباره مردم، اماکن و فناوری‌های موجود در برنامه هسته‌ای ایران برخوردار خواهد بود، ضمن اینکه او بیش از یک دهه فرصت برای کامل‌تر کردن ابزارهای مختل کردن این برنامه در صورت لزوم را در اختیار خواهد داشت.»

 

گروه بین‌الملل-رجانیوز: کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه نشستی با موضوع «مقابله با تهدیدهای ایران» برگزار کرد. 
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس «جیمز جفری»، سفیر سابق آمریکا در عراق، ترکیه و آلبانی، «چالز والد»، معاون اسبق فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا، «دیوید آلبرایت»، بنیانگذار و رئیس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل و «جیک سالیوان»، مشاور معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا حاضران در این نشست بودند. 
 
در این نشست، اکثر اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و همچنین تمامی کارشناسان مهمان علی‌رغم مطرح کردن انتقادات تند علیه برجام، بر ضرورت ماندن آمریکا در توافق هسته‌ای با ایران و اجرای سخت‌گیرانه آن تأکید کردند. 
 
«اد رویس»، رئیس این کمیته در اظهارات آغازین خود گفت: «توافق هسته‌ای پرنقص اوباما با ایران ، قماری بر سر این بود که ایران مسیر تبدیل شدن به بازیگری مسئول را برگزیند. متأسفانه، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، حکومت تهران آشکارا خودش را یک جنبش می‌بیند، جنبشی که از ایدئولوژی و خشونت برای ثبات‌زدایی از همسایگانش استفاده می‌کند.»
 

«الیوت انگل»، نائب رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نیز گفت...

 ادامه مطلب


درباره : برجام , آمریکا , رژیم صهیونیستی , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 3
[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] [ 19:50 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق خیانت به منطقه بود/ رژیم صهیونیستی به‌دنبال ایجاد «اسرائیل جدید» در منطقه است.

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق را خیانت به منطقه و موجب تهدید آینده آن، خواندند و تأکید کردند: ایران و ترکیه باید در مقابله با این حادثه، هر اقدام ممکن را انجام دهند.

 

'گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (چهارشنبه) در دیدار آقای رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه و هیئت همراه، با تأکید بر لزوم افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور،  توافق و همکاری ایران و ترکیه در مسائل مهم دنیای اسلام را بسیار مهم و اثرگذار خواندند و با اشاره به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی از برگزاری همه‌پرسی در منطقه کُردستان عراق، خاطرنشان کردند: آمریکا و قدرت‌های خارجی، غیرقابل اعتماد و به دنبال ایجاد یک «اسرائیل جدید» در منطقه هستند.


به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به مشکلات جدی در جهان اسلام از شرق آسیا و میانمار تا شمال افریقا، گفتند: در مقابل این مشکلات، اگر ایران و ترکیه در مسئله‌ای به توافق دست پیدا کنند، آن توافق قطعاً محقق خواهد شد و نفع آن به هر دو کشور و به دنیای اسلام خواهد رسید.
ایشان با تأکید بر لزوم گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور، افزودند: متأسفانه با وجود ظرفیت‌های فراوان، سطح همکاری‌های اقتصادی در چند سال اخیر هیچ پیشرفتی نکرده و باید در این خصوص، بیش از پیش تلاش و فعالیت کرد.


رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از همکاری‌های ایران و ترکیه در اجلاس آستانه و روند رو به بهبود قضایای سوریه در اثر این همکاری‌ها، افزودند...

 ادامه مطلب


درباره : آشتی ملی , ولی فقیه , انتخابات , رژیم صهیونیستی , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:55 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

خانواده‌ی شهیدِ سرافرازِ مدافعِ حرم «محسن حججی» ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌ا‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار متنی را به یادگار بر تصویری از لحظه‌ی به اسارت در آمدن شهید حججی نوشتند که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن و تصویر این یادداشت را منتشر کرد.

 

بسمه‌تعالی

سلام و درود حق بر این شهید پرافتخار و سرافراز که در حساسترین و خطیرترین لحظه‌ی زندگی، نماد حق پیروز و آشکار در برابر باطل رو به زوال شد.

سلام خدا بر او که با جهاد مخلصانه و شهادت مظلومانه، خود را و همه‌ی ملت خود را عزیز کرد.

 لینک ثابت

درباره : ولی فقیه , بصیرت , شهید ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:53 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

آیت الله نوری همدانی: در انتخابات با رقیب هراسی وعده‌هایی به مردم داده شد که باید به آن‌ها عمل شود/ مسئولین دولتی همین که پای خود را از دفتر بیرون می گذارند نصایح و نظرات مراجع را فراموش می کنند.

 

گروه سیاسی - رجانیوز، حضرت آیت‌الله نوری همدانی در ارتباط با بی‌اعتنایی دولتی ها به نصایح و نظرات مراجع تقلید، گفت: بارها در دیدار مسؤولان اعلام کردیم که دیرکرد بانک ها حرام است؛ ولی متاسفانه به این نصایح کم توجهی می‌شود.
 
 حضرت آیت الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار معاون وزیر امور خارجه با اشاره به کشتار مردم میانمار، در سخنانی گفت: مسئله میانمار تنها مشکل جهان اسلام نیست و جهان اسلام از مشکلات بسیار زیادی رنج می برد.
 
وی بزرگترین علت بروز این مشکلات را بی توجهی به تعالیم قرآنی عنوان کرد و افزود: در اسلام احکام و تعالیم قرآنی به مرز جغرافیای خاصی اختصاص ندارد و وظیفه هر مسلمانی است که در هرکجا ظلمی مشاهده کرد در برابر ظالم بایستد و از حق مظلوم دفاع کند.
 

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با انتقاد از اهدای جایزه صلح نوبل به خانم سوچی  درمیانمار، تصریح کرد...

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , انتخابات , فتنه , بصیرت , نفوذ , ابتذال ,
بازدید : 2
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:48 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

این بار در کنار مذاکرات و ارتباطات مرسوم دیپلماتیک، شاهد بودیم که مقامات بلندپایه نظامی ایران، عراق و ترکیه در دیدارهای جداگانه‌ای، در موضوع چگونگی مواجهه با طرح اسرائیلی تجزیه عراق، هماهنگی‌های لازم را با یکدیگر انجام دادند.

 

به گزارش میزان، موضوع همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان از دولت مرکزی عراق و تجزیه این کشور، در شرایطی که هنوز تروریست‌های تکفیری مستقر در بخشهایی از عراق و سوریه به صورت کامل نابود نشدند، مهمترین بحث این روزهای غرب آسیا محسوب می‌شود.

مخالفت کشورهای عراق، سوریه، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران با جدایی اقلیم کردستان از دولت مرکزی عراق که همگی آن را توطئه صهیونیسم بین‌الملل می‌خوانند، یکی از هماهنگ‌ترین و یکدست‌ترین مواضع سیاسی این 4 کشور در طول سالیان اخیر تلقی می‌شود.
قطع ارتباط هوایی ایران، ترکیه و عراق با اقلیم کردستان، این اقلیم را با یک بحران جدی روبرو کرده به نحوی که به دلیل محصور بودن این اقلیم در میان این 3 کشور، عملا ارتباطات و راه‌های هوایی آن به صورت کامل بسته شده است و هیچ پرواز بین‌المللی در آنها انجام نخواهد شد.
از سوی دیگر...

 ادامه مطلب


درباره : ولی فقیه , ارتش , بصیرت ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:42 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

نخست‌وزیر عراق امروز سه‌شنبه دو شرط را برای گفت‌وگو با اقلیم کردستان مطرح کرد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در سخنانی خاطرنشان کرد، قانون اساسی پایه و اساس برای مذاکره با اقلیم کردستان است.
 
وی شرط پایبندی به قانون اساسی و لغو نتایج همه‌پرسی را جهت گفتگو با اقلیم کردستان مطرح کرد.

العبادی تاکید کرد که سفرهای انسانی به اقلیم کردستان ادامه دارد.

نخست‌وزیر عراق نسبت به اقدام اقلیم کردستان در جمع‌کردن نیروهای نظامی در استان کرکوک هشدار داده و این اقدام را امری خطرناک خواند.

وی همچنین گفت: اینکه شرایط بر مناطق مورد مناقشه به زور تحمیل شود یک امر غیر قابل قبول است.

العبادی خواهان اداره مناطق مورد مناقشه به صورت مشترک و به رهبری دولت فدرال بغداد شد.

 لینک ثابت

درباره : آشتی ملی , انتخابات , رژیم صهیونیستی , بصیرت ,
بازدید : 2
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:40 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی گفت که ایران هیچ وقت تا این حد به مرزهای اراضی اشغالی در لبنان و سوریه نزدیک نبوده است.

 

گروه بین الملل - رجانیوز، یوسی کوهن، رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) در سخنانی در مقر موساد در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: اهداف موساد مشخص است، ایران همچنان آرمان خود را درباره دستیابی به توانمندی‌های هسته‌ای به میزان قابل توجهی حفظ کرده است تا به توانایی‌های هسته‌ای نظامی دست یابد.
 

به نوشته روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، کوهن در ادامه به طرح ادعاهایی بی‌اساس علیه سیاست‌های منطقه‌ای ایران پرداخت و گفت...

 ادامه مطلب


درباره : رژیم صهیونیستی , بصیرت , دشمن ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:37 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

چند روزی است که مقایسه دو «نجف آبادی» ذهنم را درگیر کرده و تصور می کنم بهترین مثال برای اثبات زنده بودن و پیشرفت «انقلاب اسلامی»  مقایسه همین دو نجف آبادی است؛ «حسینعلی منتظری» و  «محسن حججی».

 

مقایسه زندگی این دو نفر به خوبی نشان می دهد حتی اگر بعد از 87 سال عمر، مبارزه با شاه و زندان رفتن قبل از انقلاب، تسلط کم نظیر بر فقه و نوشتن چندین جلد کتاب در اثبات ولایت فقیه و ... در دو دهه آخر عمر، مسیر دیگری انتخاب کنی و به خاطر علقه به نزدیکان و منسوبانت، از قتل و غارت و ظلم آنها بر مردم چشم بپوشی و حرفهای منافقین را در داخل کشور تکرار کنی، انقلاب منتظر تو نخواهد ماند بلکه تو باید از قطار انقلاب پیاده شوی!
 
و سالها بعد در همان شهری که به دنیا آمده ای و بزرگ شده ای و حتی تا سالها اعتبار و نام آن شهر با اسم تو پیوند خورده، جوانی 25 ساله معجزه ای می آفریند که یک ایران را تکان می دهد. تا جایی که امروز در ذهن  مردم ایران، «نجف آباد» با «حججی» معنا می شود، همان جوانی که  نه کتابی در اثبات ولایت فقیه نوشته بود و نه سن و سالش به او اجازه  میداد با شاه مبارزه کند و زندانی شود اما با رفتار مخلصانه و دست خط قبل از شهادتش به اندازه نوشتن چندین جلد کتاب در اثبات ولایت فقیه بر مردم اثر گذاشت: «از ولایت فقیه غافل نشوید و بدانید من به یقین رسیدم که امام خامنه ای نائب بر حق امام زمان است.»
 
نجف آباد شهر عجیبی است، هم نماد ریزش های انقلاب است و هم نماد رویش های انقلاب!
 

 امیرحسین ثابتیلینک ثابت

درباره : بصیرت , نفوذ , شهید ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:33 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

محکومیت یک عضو تیم مذاکرات هسته‌ای که پیشتر دستگیر شده و با قرار وثیقه آزاد بود، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد. این فرد به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

 

گروه سیاسی- رجانیوز: مرداد سال گذشته بود که دادستان تهران از دستگیری یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به‌اتهام ارتباط با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد؛ خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور 95 از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد.
 
محسنی اژه‌ای گفته بود: اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شد.
 

سخنگوی قوه قضاییه چند ماه بعد در تاریخ 15 اسفند سال گذشته در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی در خصوص پرونده متهم دستگیرشده تیم مذاکرات هسته‌ای، از صدور کیفرخواست خبر داد و گفت...

 ادامه مطلب


درباره : فتنه , برجام , آمریکا , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:30 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

پیکر پاک و مطهر ۱۱۹ نفر از دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس از مرز بین المللی شلمچه وارد خاک میهن شد.

 

پیکر شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی در میان انبوه جمعیت و بر روی دستان مردم شهیدپرور و قدردان خرمشهر و آبادان پس از سال‌ها دوری به خاک وطن بازگشت. 


گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، این پیکر‌ها مربوط به شهدای ژاندارمری، سپاه پاسداران، بسیج و ارتش جمهوری اسلامی است که در مناطق عملیاتی زویدات، رمضان و کربلای ۴ تفحص شده اند.


پیکر شهدا پس از حضور در آیین وداع در معراج شهدای اهواز برای شناسایی بیشتر به تهران منتقل می‌شود.

 

سردار باقرزاده، فرمانده کمیته جستجو مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از کشف پیکر شهدای تازه تفحص شده در مناطق پر مین، باتلاقی و با ماسک ضد سلاح شیمیایی خبر داد.

 لینک ثابت

درباره : بصیرت , شهید ,
بازدید : 2
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:28 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

رئیس سازمان اطلاعات سپاه با تشریح ابعاد ضد امنیتی اقدامات سرویس های جاسوسی بیگانه علیه نظام از پروژه های جدید رسانه ای دشمن پرده برداشت.

 

حجت الاسلام طائب گفت: اشراف اطلاعاتی ما بر تحرکات سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی و انگلیس حاکی از آن است که پس از شکست تلاش های آنان برای به محاق بردن پروژه نفوذ و ایجاد ناامنی در کشور، این سرویس ها با طرح کیس های بی اساس و نشر کاذیب در پی مشغول سازی  افکار عمومی و ایجاد حس بی  اعتمادی نسبت به مسئولان خدوم نظام هستند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از صداوسیما، وی ضمن کذب محض خواندن اتهام مطرح شده در خصوص یکی از اعضای خانواده محترم رئیس قوه قضائیه گفت...

 ادامه مطلب


درباره : فتنه , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 3
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 19:21 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

در پی سقوط بالگرد ارتش در ارومیه، ارتش جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه ای در این باره توضیح داد.

 

به گزارش رجانیوز، در این اطلاعیه آمده است:
 
یک فروند بالگرد 214 متعلق به هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، حوالی ظهر امروز (پنجشنبه) حین پرواز آزمایشی در منطقه شمال غرب کشور(ارومیه) دچار سانحه شد.

متاسفانه در این سانحه یک نفر از کارکنان فنی بالگرد به شهادت رسید اما خلبان و کمک خلبان در سلامت هستند.

بالگرد موصوف که به تازگی مراحل اورهال کامل را طی کرده و جهت پرواز آزمایشی در منطقه عمومی اشنویه آذربایجان غربی در حال پرواز بود به دلیل ایجاد نقص فنی دچار حادثه شده و با عملکرد سریع خلبان در منطقه ای خالی از سکنه با زمین برخورد کرد.

هم اکنون یک تیم از بازرسی نیروی زمینی ارتش جهت بررسی علت سانحه به منطقه اعزام شده اند.

 لینک ثابت

درباره : حوادث , ارتش , شهید ,
بازدید : 3
[ جمعه 07 مهر 1396 ] [ 12:34 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 45
صفحه قبل 1 2 3 4 5 ...44 45 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی