close
تبلیغات در اینترنت
فساد مالی
نیمه شعبان

پس از اینکه محسن میردامادی، از چهره های معروف دانشجویان خط امام، به تطهیر عباس امیر انتظام پرداخت، اخیراً محمد توسلی دبیر کل نهضت آزادی و از همفکران امیر انتظام، طی یادداشتی در روزنامه سازندگی، ادعا های میر دامادی را در رد جاسوسی میر انتظام تایید کرده و وی را بی گناه دانسته است.

 

به گزارش رجانیوز توسلی در قسمتی از یادداشت خود می نویسد: " اینکه آقای میر دامادی پس از 40 سال با مطالعه دقیق اسناد سفارت با صداقت اعلام می کند که هیچ اثری از جاسوس بودن امیر انتظام نیست، خود نوعی ارزش اجتماعی است."
 
او درحالی از نبود هیچ اثری مبنی بر جاسوسی امیر انتظام سخن می گوید که خود امیر انتظام در جلسه دفاعیات اش در دادگاه انقلاب، مدعی شده بود که اسناد ارائه شده به دادگاه یعنی جاسوسی. اما این اسناد جعل شده است و آمریکایی ها این اسناد را جعل کرده و در میز سفیر آمریکا قرار دادند که بعد از تسخیر سفاروت به دست دانشجویان، امیر انتظام متهم با جاسوسی شود.
 
امیر انتظام در دفاعیات اش، به صحت اسناد منتشر شده مبنی بر جاسوس بودن خود معترف است و تنها ادعایی که در رد اسناد دارد این است که اسناد جعلی بوده و توطئه ای از سوی آمریکا است تا وجهه وی تخریب شود. که از قضا، عباس عبدی از دیگر چهره های شاخص دانشجویان پیرو خط امام، در سال 81 طی مصاحبه ای، این چنین پاسخ ادعاهای امیر انتظام را می دهد: " آقای امیر انتظام آنها را ( اشاره به اسناد لانه جاسوسی) ساخته و پرداخته سیا، برای خراب کردن خودش می داند. که این ادعا از طرف هیچ آدم حتی متوسطی قابل بحث نیست. مگر آقای امیر انتظام چه هیزم تری به آمریکایی ها فروخته بود که بخواهند خرابش کنند."
 
محمد توسلی یا از متن دفاعیات امیر انتظام بی اطلاع است و یا فکر میکند مردم بی اطلاع هستند که آشکارا به تحریف تاریخ پرداخته و صرفاً با تکیه بر گفته های میر دامادی، آن هم پس از چهل سال و بی توجه به اسناد موجود لانه جاسوسی، قصد اثبات بیگناهی امیر انتظام را دارد.
 

میردامادی، توسلی و یا تاجزاده و امثالهم در حالی گفته های خود در دفاع از امیر انتظام را به اسناد لانه جاسوسی ارجاع می دهند که...

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت , نفوذ , دشمن , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 1
[ سه شنبه 04 ارديبهشت 1397 ] [ 19:57 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

طراحان و امضاکنندگان طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور» خواهان علنی‌شدن آرای نمایندگان برای این طرح هستند؛ آیا طبق آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی این کار شدنی است؟ گزارش تسنیم را در این زمینه بخوانید.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور» از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پارلمان مطرح شد؛ به‌طوری که حمایت بی‌سابقه نمایندگان مجلس و چهره‌های شاخص احزاب و گروه‌های سیاسی با رویکردهای مختلف را نیز در پی داشته است.

  • بیشتر بخوانید:
  1. حمایت سخنگوی دولت از طرح اعاده امو‌ال نامشروع مسئولان
  2. طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با امضای 166 نماینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد
  3. شمار امضاهای "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" به 175 رسید + اسامی
  4. تعداد امضاهای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به عدد 180 رسید+ تصاویر

همان‌طور که محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و طراح طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور» در تشریح جزئیات این طرح گفته است...

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , حقوق های نجومی , بصیرت , فساد مالی , انقلاب اسلامی ,
بازدید : 8
[ جمعه 18 اسفند 1396 ] [ 2:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

روزنامه خراسان نوشت:خودکشی لیلا و علیرضا پهلوی به عنوان نیمی از فرزندان شاه،نشان می دهد که خانواده شش نفره محمدرضا پهلوی با بحران های عمیق اخلاقی، اعتقادی و روانی دست به گریبان بوده و هست.

 با توجه به نکاتی که به آن ها پرداخته شد، بر این دیدگاه می توان دلایل زیر را برشمرد:
1-اگر آن چنان که خاندان پهلوی ادعا کرده اند، خودکشی لیلا و علیرضا ناشی از افسردگی شدید بوده است، باید به این سوال پاسخ داد که با توجه به امکانات مالی دو شاهزاده، چرا آن ها به درمان خویش اقدام نکرده اند؟ به ویژه آن که علم روان شناسی پیشرفت های چشمگیری در اروپا و آمریکا کرده و بسیاری از بیماری های روحی و روانی را می توان دست کم کنترل و مهار کرد.
2-چرا این همدلی و دلسوزی میان اعضای خاندان پهلوی وجود نداشته که حتی در صورت مخالفت و مقاومت، نسبت به درمان دو شاهزاده بیمار اقدام کنند؟ آیا خاندانی که بر بیماری شدید 2 عضو جوانش چشم فرو می بندد، می تواند برای مردم ایران ،ادعای دلسوزی کند؟!
3-دو نکته پیشین با توجه به ادعای خاندان پهلوی مطرح شد، اما بر افسردگی روانی لیلا و علیرضا خرده ها می توان گرفت. روزانه، ده ها نفر در ایران، عزیزان خود را بر اثر پایان طبیعی عمر یا سوانح غیرطبیعی از دست می دهند. اگر بنا باشد فقدان نزدیکان، به تنهایی، به بروز افسردگی های شدید و نهایتا خودکشی بینجامد، علی القاعده باید...

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت , فساد اخلاقی , فساد مالی , انقلاب اسلامی ,
بازدید : 4
[ دوشنبه 23 بهمن 1396 ] [ 0:55 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

انواع قمار در دربار پهلوی به شکل یک تفریح روزمره درآمده بود. اما در دربار هیچ کس در قماربازی به پای اشرف نمی‌رسید. «از مشکلات اخلاقی اشرف قماربازی مفرط او بود... اشرف بیشتر شب‌های تابستان در رستوران دربند، بساط قمار راه می‌انداخت و زمستان‌ها هم این بساط در کاخ اختصاصی به راه بود.» اشرف چنان در قماربازی خود را صاحب انحصار می‌دید که به گزارش ساواک جلسات قمار دربار شاهنشاهی که قبلاً در کاخ اختصاصی برقرار می‌شد به کاخ والاحضرت اشرف پهلوی منتقل گردیده و...

 پهلوی سومین دختر رضاخان است. اولین دختر رضاخان «همدم السلطنه» نام داشت و حاصل ازدواج رضاخان با زنی به نام «صفیه» بود. صفیه خانم از اهالی همدان بود که رضاخان در اوایل انتصاب به فرماندهی آتریاد قزاق همدان، وی را صیغه نمود و پس از یک سال طلاق داد.

به گزارش «بولتن»، دومین همسر رضاخان «تاج الملوک» نام داشت، وی فرزند یکی از فرماندهان ارشد قوای قزاق به نام تیمورخان آیرملو بود که در جریان انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ روسیه به همراه خانواده اش به ایران مهاجرت کرده و در تهران اقامت گزیده بود.


تاج الملوک دختری قد کوتاه و زشت رو و به اصطلاح عوام «ترشیده» بود و هنگام ازدواج با رضاخان بیش از ۲۴ سال از سنش می‌گذشت که درآن زمان برای ازدواج سن زیادی بود زیرا عموم خانواده‌ها مطابق رسوم رایج دختران خود را تا پیش از سن ۱۸ سالگی به خانه بخت می‌فرستادند. اما این مسایل برای رضاخان اهمیت نداشت. برای رضاخان که دوران کودکی و نوجوانی و جوانی خود را به عنوان «تابین» (قزاق بدون درجه همانند سرباز) در فوج قزاق گذرانده بود، این نکته مهم بود که با دختر یکی از امرای ارشد این فوج ازدواج می‌کند. ارتشبد فردوست در این مورد می‌نویسد

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی , انقلاب اسلامی ,
بازدید : 9
[ سه شنبه 17 بهمن 1396 ] [ 0:16 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر خارجه عربستان اذعان کرده است که ریاض یک نقشه راه برای برقراری روابط عادی با اسرائیل دارد.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه فرانس 24 گفت: عربستان سعودی و اسرائیل هیچ گونه روابط رسمی ندارند.

این اظهارات بر خلاف سخنان مقام های ارشد اسرائیلی است که بارها اعلام کرده اند تل آویو تماس های مخفیانه ای با کشورهای عربی دارد.

وزیر خارجه عربستان افزود: ریاض یک نقشه راه موسوم به طرح ابتکاری عربی برای برقراری روابط عادی با تل آویو دارد.

وی در عین حال داشتن هرگونه رابطه رسمی با اسرائیل را رد کرده است. وزیر خارجه سعودی این مساله را نیز رد کرده است که عربستان سعودی به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فشار وارد کرده است تا یا طرح واشنگتن برای حل و فصل بحران خاورمیانه را بپذیرد یا استعفا کند.

وزیر خارجه عربستان درباره اوضاع بیت المقدس نیز گفت...ادامه مطلب


درباره : رژیم صهیونیستی , بصیرت , وهابیت , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 6
[ یکشنبه 26 آذر 1396 ] [ 21:3 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

برخی به راحتی آب خوردن دروغ می گویند؛ چون دست پرورده فکری شیطان بزرگ هستند/ امروز در نظام اسلامی به عنوان بانکداری اسلامی، 30 درصد ربا می گیرند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: گاهی برخی مسئولین ما به راحتی و سادگی آب خوردن، دروغ می گویند و خجالت هم نمی کشند؛ البته نباید هم خجالت بکشند؛ چون دست پرورده فکری شیطان بزرگ هستند که روزی صد دروغ به جامعه تحویل می دهد؛ به نظر آن ها اگر قرار است کسی خجالت بکشد، ترامپ باید خجالت بکشد، نه آنها!

 

گروه سیاسی_رجانیوز: رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمیني (ره) در سی و چهارمین نشست انجمن فارغ التحصیلان این مؤسسه، با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر انقلابی بودن نهادها و مسئولان و حوزه های علمیه، اظهار داشت: موضوع انقلابی بودن، برای سومین مرتبه است که در نشست فارغ التحصیلان این مؤسسه مطرح شده و مورد بحث قرار می گیرد و مناسب بود تا مباحثی از آن منتشر شود.


به گزارش رجانیوز علامه محمد تقی مصباح یزدی با اشاره به لزوم آسیب شناسی و شناخت آسیب های احتمالی آینده انقلاب، اظهار داشت: علیرغم اهتمام امام (ره) نسبت به انقلاب، ضعف هایی در برخی زمینه ها پدید آمده است و این نگرانی وجود دارد که مسیر انقلاب، نزولی شود که امید است به برکت خون شهدا و فداکاری انقلابیون مخلص، خداوند این انقلاب را حفظ کند؛ اما ما وظیفه داریم بر اساس تجربه و شناخت، انقلاب را آسیب شناسی کرده و مانع رسیدن آسیب به آن و یا ترمیم آن در صورت آسیب دیدن باشیم.

وی با اشاره به این که آسیب های احتمالی انقلاب را می توان به دو دسته تقسیم کرد، اظهار داشت...ادامه مطلب


درباره : حوادث , فتنه , برجام , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 5
[ یکشنبه 26 آذر 1396 ] [ 20:8 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

اسنادی که به تازگی منتشر شده، نشان دهنده ‌تلاش عرستان برای درخواست از رژیم صهیونیستی جهت حمله به مصر و سوریه و اشغال کامل شهر قدس است.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الشرق، مناسبات میان عربستان و رژیم صهیونیستی مناسباتی ناگهانی به شمار نمی‌رود، بلکه بر اساس اسناد منتشر شده از وزارت خارجه عربستان توسط ویکی لیکس این مناسبات قدمت بالایی دارد. مهم‌ترین این مطالب سندی است که نشان می‌دهد عربستان سعودی از رژیم صهیونیستی خواسته است که قدس را اشغال کند.

در این گزارش آمده است که حاکمیت ریاض به ایجاد مناسبات با رژیم صهیونیستی به علت تطابق منافع میان دو طرف مشتاق بوده است.

درخواست عربستان از تل‌آویو برای اشغال قدس و لغو حق بازگشت فلسطینی ها

این چیزی است که اسناد منتشر شده از طریق ویکی لیکس به آن اشاره می شود و یک افترا ضد ریاض به شمار نمی رود. بر اساس سندی که در تاریخ 27 دسامبر 1966 میان کاخ پادشاهی عربستان و کاخ سفید رد و بدل شده، عربستان به صراحت از رژیم صهیونیستی خواسته است تا...

 ادامه مطلب


درباره : فتنه , رژیم صهیونیستی , بصیرت , وهابیت , دشمن , فساد اخلاقی , فساد مالی , شهید ,
بازدید : 12
[ جمعه 24 آذر 1396 ] [ 0:47 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

یک نویسنده مشهور انگلیسی از شکست سخت ولیعهد سعودی در اولین ماجراجویی نظامی خود پرده برداشت.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "دیوید هرست" روزنامه نگار و نویسنده سرشناس انگلیسی گفت که اولین ماجراجویی محمد بن سلمان شاهزاده 32 ساله عربستانی که وزیر دفاع این کشور است با شکستی سخت از لحاظ تاکتیکی و راهبردی روبرو شد.

وی در مقاله‌ای در پایگاه میدل ایست آی نوشت که عربستان سعودی در تاریخ 25 مارس 2015 میلادی (ششم فروردین ماه سال 94)، عملیات خود موسوم به طوفان قاطعیت در یمن را آغاز و 21 آوریل (1 اردیبهشت 94)، رسما پایان این عملیات را اعلام کرد و این در حالی است که حملات هوایی عربستان به یمن و زیرساخت‌های این کشور ادامه یافت و در یکی از این حملات، یک مراسم عروسی، هدف قرار گرفته شد.

به نوشته هیرست، با گذشت دو سال و نیم از آغاز حملات عربستان به یمن، ائتلاف به رهبری این کشور نشانه‌های فروپاشی خود را بروز داده است و بروز اختلافات بین  نیروهای زمینی یمن و نیروهای نظامی بیگانه که با حوثی ها (انصار الله) می‌جنگند، آینده ائتلاف عربستان را تهدید می‌کند.

وی افزو...

 ادامه مطلب


درباره : حوادث , داعش , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ دوشنبه 06 آذر 1396 ] [ 12:52 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر راه کجاست؟ / در حالی حدود یک هفته از وزیر راه و شهرسازی خبری نیست که عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ گمشده به دنبال یافتن اثری از عباس آخوندی هستند.لینک ثابت

درباره : معیشت , حقوق های نجومی , حوادث , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 5
[ پنجشنبه 02 آذر 1396 ] [ 12:37 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

مقام‌های عربستان سعودی در ادامه آنچه طرح مقابله با فساد خوانده‌اند، شماری دیگر از نظامیان بلندپایه این کشور را بازداشت کرده‌اند.

 


به گزارش ایلنا، اخیرا کمیته‌ای برای مبارزه با فساد در عربستان سعودی شکل گرفته که چند مقام‌ بلندپایه حکومتی از جمله بیش از ۱۰ شاهزاده، چهار وزیر دولت فعلی، و شماری از مقام‌های سابق را به اتهام فساد مالی بازداشت و حساب‌های بانکی آنها را مسدود کرده است.

ریاست این کمیته با «محمد بن‌سلمان» ولیعهد ۳۲ ساله عربستان است. ساعاتی پس از تشکیل این کمیته، موج گسترده‌ بازداشت‌ها آغاز شد.

حالا روزنامه وال‌استریت ژورنال 

وال استریت ژورنال می‌گوید حداقل بیش از ۲۰ نظامی از جمله چند فرمانده توسط کمیته مبارزه با فساد بازداشت شده‌اند.

همچنین شماری از تجار و بازرگانان سرشناس هم طی روزهای اخیر بازداشت شده‌اند.

وال‌استریت ژورنال نوشته هنوز مشخص نیست این افراد متهم هستند یا به عنوان شاهد فراخوانده شده‌اند.

تعداد و اسم بازداشت‌شدگان اگر چه به صورت رسمی منتشر نشده اما...ادامه مطلب


درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ دوشنبه 29 آبان 1396 ] [ 16:30 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

به دنبال دستگیری های اخیر شاهزادگان و تاجران در عربستان سعودی، «متعب بن عبدالله» پسر پادشاه سابق این کشور به همراه پنج شاهزاده دیگر شکنجه و به بیمارستان منتقل شد.

 

به گزارش  فارس، در ادامه گزارش ها درباره اقدامات ملک سلمان و پسر ولی عهدش در عربستان سعودی برای تحکیم قدرت خود، خبرها حاکی است پسر ملک عبدالله، شاه سابق، که زمانی گمانه زنی هایی درباره ولی عهد شدن او مطرح بود، در بازداشتگاه مورد شکنجه قرار گرفته است.

 

مقامات دولت عربستان سعودی در راستای آنچه «مبارزه با فساد» خوانده شده، در اقدامی جنجالی به دستگیری تعدادی از مقامات سابق، شاهزاده ها و برخی تاجران سرشناس سعودی دست زدند.

 

بسیاری از تحلیلگران، «محمد بن سلمان» ولی عهد عربستان سعودی را عامل اصلی اقدامات اخیر در این کشور می دانند؛ اقداماتی که برای تحکیم قدرت او انجام شده است.

 

حالا سایت خبری-تحلیلی «میدل ایست آی» انگلیس، خبر داده که...

 ادامه مطلب


درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ دوشنبه 29 آبان 1396 ] [ 16:11 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ملک سلمان هیچ گاه توضیح نداده است که چگونه از پس خرید 28 میلیون دلار خانه مجلل در لندن برآمده است؛ یا فرزندش، ولیعهد محمد هیچ گاه نگفته است چگونه و از کجا توانسته قایقی 440 فوتی که یک بار دیده و تصمیم به خرید آن گرفته است را به قیمت 500 میلیون دلار بخرد!

 

گروه بین الملل- رجانیوز: روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به بررسی اصحلات عربستان سعودی پرداخته است. این روزنامه مینویسد که چرا نباید اصلاحات عربستان سعودی را جدی تلقی کرد و علت اصلاحات به معنای سعودی آن چیست.آنچه در ادامه آمده است ترجمه کامل این مقاله است: 

 

 

اقوام نزدیک ملک سلمان نه تنها بر عربستان سعودی حکومت می‌کنند، بلکه تجارت‌های کشور نیز در اختیار آنها است. یک شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری در عربستان سعودی که توسط یکی از فرزندان پادشاه تاسیس شده و اکنون توسط یکی دیگر از فرزندان وی مدیریت می‌شود، سهام عمده‌ای از هولدینگی را در اختیار دارد که تجارت‌های گسترده دولتی شامل شراکت با یک پیمانکار نظامی فرانسوی در پروژه ساخت کشتی را انجام می‌دهد. یک شرکت دیگر که توسط یکی دیگر از پسران وی تاسیس شده است، در برنامه‌های بهداشت، مخابرات، آموزش و دیگر زمینه‌های دولتی سرمایه‌گذاری می‌کند. هیچ کدام از این تضادهای بسیار آشکار منافع در ظاهر بر خلاف قانون نیستند!

 

اما حالا برادر آنها، محمد بن سلمان در حال هدایت سرکوب گسترده آنچه وی «فساد» می‌خواند است و تا کنون حداقل 11 شاهزاده از خاندان آل سعود را بازداشت کرده است. اما...

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت , وهابیت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 9
[ دوشنبه 22 آبان 1396 ] [ 21:50 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

موج بازداشت‌ها به دستور شاهزاده جوان از اواخر ماه رمضان گذشته آغاز شده است، برکناری محمد بن نایف از ولیعهدی و بازداشت و اقامت اجباری وی مهمترین اقدام بن سلمان برای تثبیت جایگاه خود به عنوان پادشاه آینده عربستان بود.

 

به گزارش رجانیوزبه نقل از تسنیم، فعالان سعودی در شبکه مجازی از گسترش موج بازداشت‌ها در خلال هفته گذشته در عربستان خبر  دادند که طی آن شماری از شاهزادگان (زن و مرد) از خاندان آل سعود به سبب اعتراض به آغاز اقدامات و گام‌های محمد بن سلمان ولیعهد برای انتقال اختیارات پادشاهی به خود و نادیده گرفتن اعتراضات امرای ارشد آل سعود بازداشت شده‌اند.

 

بازداشت شاهزادگان ناراضی

موج بازداشت‌ها به دستور شاهزاده جوان از اواخر ماه رمضان گذشته آغاز شده است، برکناری محمد بن نایف از ولیعهدی و بازداشت و اقامت اجباری وی مهمترین اقدام بن سلمان برای تثبیت جایگاه خود به عنوان پادشاه آینده عربستان بود. منابع مخالفان همچنین از بازداشت...

 

 برای عضویت در کانال تلگرامی بصیرت کلیک کنیدادامه مطلب


درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 6
[ سه شنبه 21 شهريور 1396 ] [ 21:54 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

نعمت زاده در مراسم تودیع: اسلام مانع حضور سرمایه گذاری خارجیست؛ اصلاح نظام بانکی را به خارجی ها بسپارید / اجرای نسخه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول توسط سیف و نعمت زاده چه بلایی بر سر اقتصاد کشور آورد؟

اصلاحات نظام پولی و بانکی بر اساس این طرح تدریجی و با حفظ وضع موجود و البته با اعمال مقررات جدید خواهد بود تا بانکهای موفق در این رقابت تشویق شوند و بانکهای ضعیف به تدریج با نقصان مجوز روبرو می شوند. با چنین روشی می توان گفت که نظام پولی و بانکی کشور می تواند در خدمت اقتصاد مقاومتی باشد و گرنه در وضع موجود نظام پولی و بانکی در برابر اجرای اقتصاد مقاومتی شدیداً مقاوم است. در عین حال این طرح کاملاً با تجارب و استانداردهای جهانی و بانکداری بین الملل هماهنگی های لازم را دارد.

 

گروه اقتصاد – رجانیوز: محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) دولت یازدهم در مراسم تودیع خود مجددا حرف ناصحیح سال 94 خود را تکرار کرد و برای نظام اقتصادی کشور نسخه مدیر خارجی را پیچید. البته از وی که در چهار سال گذشته تمام تلاش خود را برای اعطای بدون چشم داشت بازار داخلی به صنایع خارجی را نمود این حرف ها دور از انتظار به نظر نمی رسید.

به گزارش رجانیوز؛ وزیر سابق صمت در مراسم تودیع خود که در روز جاری برگزار شد اظهار داشت:


در حال حاضر رفتار بانک‌های خارجی با سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار بهتر از بانک‌های کشور است و در این مورد می‌توانم 10 مثال بیاورم. چهار سال عضو شورای پول و اعتبار بودم، برخی تصمیمات خیلی کارایی ندارند، سیستم بانکی باید اصلاح شود و حتی اگر لازم است باید یک گروه از کشورهای پیشرفته و اروپا بیایند مسائل نظام بانکی را بررسی کنند و برایش نسخه بپیچند. برای جذب سرمایه‌گذار، تنها قوانین و یا اسلام و دین نمی‌تواند مد نظر قرار گیرد بلکه کوچکترین حرکت نادرست باعث فرار سرمایه‌گذاران می‌شود.

 

نعمت زاده پیش از این در مهر 94 گفته بود...

 

 

 

  برای عضویت در کانال تلگرامی بصیرت کلیک کنیدادامه مطلب


درباره : معیشت , حقوق های نجومی , انتخابات , فتنه , برجام , بصیرت , نفوذ , دشمن , فساد مالی ,
بازدید : 8
[ سه شنبه 07 شهريور 1396 ] [ 21:14 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ایران بدترین نظام بانکی جهان را دارد/ حوزه‌های علمیه باید نسبت به فقه کلان و اجتماعی پاسخ‌گو باشند / آقایان جوادی و مصباح، ۲۰ سال با تهاجم به اصل اسلام مقابله کرده‌اند.

آیت‌‌الله اراکی گفت: تقریباً حوزه‌ها ۲۰سال در دفاع از اصول و مبانی سرمایه‌گذاری کردند. شما ببینید نوشته‌های علمای بزرگوار ما مانند آقای جوادی آملی، آقای مصباح و دیگران در این دو دهه چقدر خدمت کرده‌اند، در دفاع از چه؟ در دفاع از اصول و مبانی اسلام.

 

گروه سیاسی - رجانیوز : متن کامل سخنان آیت‌الله اراکی رئیس مرکز جهانی تقریب مذاهب در مراسم افتتاحیه مرکز جهانی علوم اسلامی به شرح زیر است:

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین و الصلاة علی سیدنا محمد و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین.

 

انقلاب، تحول عجیبی بود؛ انقلابی که حضرت امام، رهبری فرمودند و مردم تبعیت کردند و خدای متعال دل مردم را همراه امام کرد؛ «هُوَ الَّذی أَیدَکَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنینَ وَ أَلَّفَ بَینَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ ما فِی الْأَرْضِ جَمیعاً ما أَلَّفْتَ بَینَ قُلُوبِهِمْ وَ لکِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَینَهُمْ.» واقعاً این آیه در حق حضرت امام و انقلاب، صادق است؛ «هُوَ الَّذی أَیدَکَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنینَ». اگر می‌خواستی دل مؤمنین را یکی کنی، «لَوْ أَنْفَقْتَ ما فِی الْأَرْضِ جَمیعاً ما أَلَّفْتَ بَینَ قُلُوبِهِمْ» اگر تمام ثروت زمین را هزینه می‌کردی تا بتوانی دل مردم را یکی کنی تا همه یک حرف را بزنند، یکدست داشته باشند، یک شعار بدهند و به یک سمت حرکت کنند، نمی‌توانستی. این تنها، کار خداست.

 

ما در مباحث "علم‌الاجتماع اسلامی" بحثی داریم -که از مباحث زیربنایی فقه نظام است- مبنی بر اینکه...

 

 برای عضویت در کانال تلگرامی بصیرت کلیک کنیدادامه مطلب


درباره : معیشت , بصیرت , فساد مالی ,
بازدید : 3
[ یکشنبه 05 شهريور 1396 ] [ 19:20 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

تحمل شنیدن صدای مخالف را داشته باشید/ آمارهای اقتصادی به طور واقعی نشان دهنده وضع کشور نیست/ در دیپلماسی به هنجارهای انقلابی افتخار و از ایستادگی مقابل سلطه احساس عزت کنید.

ایشان افزودند: آمارهای ارائه شده در بخش اقتصاد بر اساس مبانی علمی مطرح می‌شود، اما این آمارها به‌طور کامل و در همه‌جا، نشان دهنده وضع واقعی کشور و زندگی مردم نیست، بنابراین در این میان مشکلی وجود دارد که باید آن را شناخت و حل کرد.بر اساس این آمارها، تورم از چند ده درصد به زیر ده درصد رسیده، اما آیا قدرت خرید مردم و ارزشی پول ملی نیز در همین مقیاس، بالا رفته است؟

 

گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) به مناسبت هفته دولت در دیدار با رئیس جمهور و اعضای دولت دوازدهم، با اشاره به ضرورت «کار و تلاش جهادی و مضاعف مسئولان برای رفع مشکلات»، با بیان توصیه های «شخصیتی، رفتاری و کاری» به اعضای هیأت دولت، «اقتصاد و مسائل معیشتی مردم» را مهمترین مسئله کشور برشمردند و تأکید کردند: جهت گیری‌ها باید از «اقتصاد رانتی و نفتی» به «اقتصاد مولّد و مردمی» تغییر یابد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با گرامی‌داشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به‌عنوان دو نام ماندگار و نمادین، گفتند: با اینکه دوران مسئولیت این دو بزرگوار، بسیار کوتاه بود و نمی‌توان قضاوتی درباره عملکرد اجرایی آنان داشت، اما همواره از این دو شهید عزیز به نیکی و با تجلیل یاد می‌شود که علت آن، روحیات شخصیتی و مدیریتی آنان، همچون «انقلابی، مؤمن و صادق بودن» است.
 

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه روحیات شهیدان رجایی و باهنر باید سرلوحه همه مسئولان و دولتمردان باشد، از زحمات و تلاشهای دولت یازدهم و وزیرانی که در دولت دوازدهم حضور ندارند، قدردانی کردند و افزودند...

 

 برای عضویت در کانال تلگرامی بصیرت کلیک کنیدادامه مطلب


درباره : معیشت , ولی فقیه , حقوق های نجومی , انتخابات , فتنه , برجام , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 3
[ شنبه 04 شهريور 1396 ] [ 23:47 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

با توجه به اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا مشخص شده است موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه حداقل 200 میلیون دلار بوده است؛ یعنی ده برابر بودجة دولت ایران در سال 1925!

 

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: متأسفانه منابع دولتی ایران از دورة رضاشاه بسیار کم است. حقیقت آن است که اکثریت قابل توجه اسنادی که در طول سال‌های 1921 تا 41 جرائم دولت ایران را نشان می‌دهد در فاصلة سال‌های 1941 تا 1978 یعنی 37 سال حکومت محمدرضا‌، پسر و جانشین رضاشاه نابود شد.

اسناد کمی که باقی ماند یا به گونه‌ای متفاوت تفسیر و یا مخفی شد. به عنوان مثال مجموعة اسناد دورة رضاشاه که از سازمان اسناد ملی ایران در سال 1998 استخراج شد مطالب مهم خیلی کمی را در بر داشت.

مثلاً فقط چهار سند در مورد حساب‌های بانکی خارجی رضاشاه وجود داشت: دو سپردة 150000 دلاری در بانک وست مینستر در سال 1931 و دو سپرده در دو بانک اروپایی دیگر. در تحقیق دیگری به بررسی این اسناد پرداخته شده است.

اما به مدد اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا می‌دانیم که بدون احتساب حساب‌های نیویورک و سوئیس یا 50 میلیون دلار موجود در تهران در سال 1941، فقط موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه در لندن حداقل 100 تا 150 میلیون دلار بوده است. موجودی حساب‌های بانکی رضاشاه حداقل 200 میلیون دلار بوده است؛ یعنی ده برابر بودجة دولت ایران در سال 1925! اما هنوز در کل آرشیو‌های موجود در ایران فقط چهار سند مهم در مورد حساب‌های بانکی خارجی رضاشاه وجود دارد و بقیه به دست پسر و جانشین او نابود شده است.

به مدد اسناد موجود در وزارت امور خارجة آمریکا ما می‌دانیم که...

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , بصیرت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 8
[ شنبه 21 مرداد 1396 ] [ 22:44 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وحید پورطهماسب از فعالان فرقه انحرافی حلقه در شمال کشور توسط سربازان گمنام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وحید پورطهماسب از فعالان فرقه انحرافی حلقه در شمال کشور توسط سربازان گمنام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد.
وی بخشی از فعالیت‌های انحرافی در تبلیغ این جریان را در آرایشگاه محل کار خود انجام می‌داد.
وی یکی از مرتبطین اصلی در جمع‌آوری پول‌های دریافت‌شده از طرفداران حلقه برای فعالیت‌های غیرقانونی این فرقه بوده است.لینک ثابت

درباره : فتنه , بصیرت , نفوذ , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 6
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 1:56 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

بساط ورق‌های فال‌گیری، رمل و اسطرلاب، قهوه و تاروت‌شان را برداشته‌اند و یک‌راست آمده‌اند به یک فضای جدیدتر، پرمشتری‌تر، سرراست‌تر. آمده‌اند به فضای مجازی؛ به اینستاگرام، تلگرام و بقیه شبکه‌های پرطرفدارِ این روزها.

 

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، جام جم آنلاین نوشت: فالگیرها و رمال‌ها آهسته و بی‌صدا ، پا گذاشته‌اند به دنیای مجازی، آمده‌اند، مانده‌اند و خیال‌رفتن ندارند؛ حالا هر روز که می‌گذرد، هم به جمعیت آنها اضافه‌ می‌شود، هم به جمعیت طرفداران و مخاطبان‌شان. مخاطبانی که تمایل قلبی‌شان آگاهی از اتفاقات آینده است و آنها درست دست روی همین نقطه ضعف می‌گذارند و فریبکارانه تضمین می‌دهند که آنچه آنها پیش‌بینی کرده‌اند تا چند صباح دیگر رخ بدهد!

حالا آنها مدت‌هاست که در اینستاگرام صاحب صفحاتی با دنبال‌کننده‌های فراوان هستند ،در تلگرام برای خودشان کانال و گروه‌های اختصاصی دارند ، در صفحات پرطرفدار دیگر تبلیغ می‌کنند، از آینده نامعلوم خبر می‌دهند و تبلیغات‌شان براحتی به دست افرادی می‌رسد که در این فضاها عضوند.

 

به سادگی یک جستجوی کوتاه در فضای مجازی

پیدا کردن این فالگیرهای مدرن و امروزی که همپای پیشرفت علم و تکنولوژی، به‌روزتر شده‌اند و خدمات‌شان را مثل خیلی از خدمات دیگر در این دوره و زمانه، بصورت آنلاین و اینترنتی ارائه می‌دهند اصلا کار سختی نیست. فقط کافی است در اینستاگرام، در قسمت جستجو سراغ یک کلمه سه حرفی را بگیریم: فال!

فاصله دسترسی ما به فالگیر‌هایی که مدعی‌ ارائه انواع و اقسام شیوه‌ها برای خبردادن از آینده هستند به همین کوتاهی است؛ به کوتاهی یک جستجوی چندثانیه‌ای.

همینجاست که...

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت , نفوذ , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 4
[ پنجشنبه 05 مرداد 1396 ] [ 0:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

روایت عضو سابق «جبهه‌النصره» از جنایات دادگاه تروریست‌ها/جلسات ویژه با افسران غربی و شاهزادگان عرب

یک عضو جداشده جبهه النصره در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم اعترافات مهمی درباره تحرکات این گروه تکفیری بیان کرد.

 

«لمی کیالی» خبرنگار خبرگزاری تسنیم، شمال سوریه، حلب: «احمد صلاح» در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در حلب از جنایات تکان‌دهنده‌ای پرده برداشت که جبهه تروریستی النصره هنگام اشغال شهر حلب مرتکب می‌شود، این جوان سوری سابقه سه سال عضویت در جبهه النصره و فعالیت در آنچه را دادگاه شرعی این گروه تروریستی خوانده می‌شود، در کارنامه خود دارد؛ جایی که مسئول صدور احکام قصاص و شکنجه شهروندان بود.


چگونگی پیوستن به جبهه النصره

خبرنگار تسنیم: از منطقه‌ای که هم‌اکنون در آن حضور داریم، حرف بزن.

ــ اینجا بزرگترین بازداشتگاه جبهه النصره و دادگاه شرعی و مدنی آن قرار داشت. از سال 2012 کنار جبهه النصره قرار داشتم، النصره مرا از منزلمان در این منطقه بازداشت کرد و پس از بازجویی، به من اتهام همکاری با نظام (دولت سوریه) را نسبت دادند.

پس از آن،‌ مادر، پدر، برادران و خواهرانم را هم ربودند، پس از مدتی پدر و مادرم را از زندان آزاد کردند، اما...ادامه مطلب


درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ سه شنبه 27 تير 1396 ] [ 1:13 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

اندیشکده صهیونیستی نوشت: وضعیت در خلیج فارس به شدت شکننده است به طوری‌که سقوط یکی از پادشاهی‌ها منجر به سقوط دیگری می‌شود.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اندیشکده «بگین_ سادات» در تحلیلی پیرامون تحولات آتی منطقه تحت عنوان «بهار عربی جدید در خلیج فارس» پیش‌بینی نمود ظهور مجدد بهار عربی در منطقه اینبار یقه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را خواهد گرفت.

در بخشی از این تحلیل آمده است: وزش باد جنگ بین عربستان و قطر و نیز اقدام‌های ایران در حال بی‌ثبات ساختن منطقه تحت قلمروی شاهزادگان خلیج فارس است. موقعیت وخیم اقتصادی نیز به خاطر تصمیم‌گیری‌های اشتباه در سال‌های اخیر در حال ایجاد قیام های مردمی گسترده است. این بحران‌های داخلی منجر به «بهار عربی» در برخی کشورهای پادشاهی خلیج فارس شده که ممکن است آن‌ها را سرنگون سازد.

به نوشته این اندیشکده، برنده اصلی این ماجرا ایران خواهد بود که اینک بغداد، دمشق ، بیروت و صنعا را در اختیار دارد.

این اندیشکده می‌نویسد...

 ادامه مطلب


درباره : رژیم صهیونیستی , بصیرت , فساد اخلاقی , فساد مالی , شهید ,
بازدید : 4
[ سه شنبه 27 تير 1396 ] [ 0:54 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر خارجه انگلیس در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ تصریح کرده است که این توافق بیشتر از جامعه جهانی، آزادی عمل ایران را محدود کرده است.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بوریس جانسون»، وزیر خارجه انگلیس در یادداشتی روز جمعه به مناسبت سالگرد توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام، نوشته که این توافق هسته‌ای بیشتر آزادی عمل ایران را محدود می‌کند تا دیگر طرف‌ها را. 

«جانسون» در ابتدای این یادداشت مدعی شده آمریکا و انگلیس در حال تلاش برای حل بحران‌ها در خاورمیانه هستند. وی همچنین نوشته است که بدون توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، مشکلات در خاورمیانه، بیش از پیش پیچیده می‌شد. 

وی می‌نویسد...

 ادامه مطلب


درباره : فتنه , برجام , آمریکا , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 4
[ جمعه 23 تير 1396 ] [ 12:33 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ولیعهد جوان در سودای پادشاهی/ هفته‌نامه انگلیسی آبزرور نوشت که انگیزه اصلی محمد بن سلمان تحمیل زمامداری عربستان بر جهان عرب و مقابله با چالش رو به افزایش ایران در منطقه است / چراغ سبز دولت آمریکا به محمد بن سلمان کمک کرد تا حرکت های بحران آفرین خود را استمرار ببخشد.
لینک ثابت

درباره : داعش , بصیرت , نفوذ , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 2
[ جمعه 23 تير 1396 ] [ 12:29 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

تصاویر منتشر شده در صفحات اینستاگرام تعدادی از جوانان عربستانی، از زندگی بی‌دغدغه و لوکس آنها خبر می‌دهد.

 

ماشین‌های لوکس، حیوانات نادر و اسلحه‌های طلاکاری‌شده تنها بخشی از آنچیزی است که در صفحات اینستاگرام دختران و پسران پولدار سعودی دیده می‌شود. جوانانی که عکس گرفتن در کنار گرانقیمت‌ترین دارایی‌ها و اشتراک‌گذاری در صفحات اجتماعی به یکی از تفریحات آنها تبدیل شده است.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در دنیای عرب تضاد بزرگی دیده می‌شود؛ در یک سو زنان و کودکان درگیر جنگ و آوارگی و بی‌خانمانی هستند و شاید در حسرت یک خواب راحت و بدون دغدغه روزها و شب‌ها را سپری می‌کنند و در سوی دیگر آدم‌هایی هستند که شاید بزرگ‌ترین دغدغه زندگی‌شان ژست گرفتن در کنار حیوانات و ماشین‌های لوکس‌شان باشد. حتی یکی از این تصاویر نشان می‌دهد که یک شاهزاده سعودی برای انتقال 80 پرنده شکاری یک هواپیمای اختصاصی اجاره کرده است. تصاویر زیر که از صفحات اینستاگرام تعدادی از این جوانان تهیه شده گویای همه چیز است.

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 

در اینستاگرام بچه‌پولدارهای عربستان چه می‌گذرد؟ +تصاویر

 لینک ثابت

درباره : بصیرت , وهابیت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 3
[ جمعه 23 تير 1396 ] [ 11:39 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

اندیشمند بزرگ جهان عرب: هر نظام باید به دنبال استقلال کشور خود باشد و برای پیشرفت آن تلاش کرده و از کرامت و آزادی شهروندانش حفاظت کند. به اعتقاد من هم اکنون هیچ رژیم عربی نیست که به این وظایف عمل کند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از قدسنا،  احمد عبدالمعطی حجازی شاعر بزرگ با اشاره به گذشت زمان استعمار اعتقاد برخی که تحولات اخیر منطقه موسوم به بهار عربی را توطئه می دانند نفی می کند و البته معتقد است که ما هم اکنون در زمان سقوط رژیم های عربی به سر می بریم.

 

حجازی به رای الیوم می گوید که هم اکنون رژیم های عربی در عالم واقع وجود ندارد و اگر هم باشند در حال ایفای نقشی هستند که با وظیفه آنها در تعارض است در حالی که هر نظام باید به دنبال استقلال کشور خود باشد و برای پیشرفت آن تلاش کرده و از کرامت و آزادی شهروندانش حفاظت کند. به اعتقاد من هم اکنون هیچ رژیم عربی نیست که به این وظایف عمل کند.

 

وی تاکید می کند: ملت ها تلاش می کنند تا حرف خود را مطرح کنند و انقلاب های عربی اثبات کرد که ملت ها قدرت حرکت دارند.
 

حجازی افزود: حرکت ملت‎ها نیازمند به عقل است تا به یک طرح یا نظام تبدیل شود و این واقع نمی شود زیرا ما به تجارب  و زمان نیاز داریم.

 

به اعتقاد حجازی زمان استعمار سپری شده است. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه  چرا هم اکنون در همه کشورهای عربی پایگاه های نظامی آمریکا یا کشورهای غربی وجود دارد؟ پاسخ داد: درست است، پایگاه های نظامی وجود دارد اما هم اکنون کشورها مستعمره نیستند و زمان استعمار سپری شده است. توجه کنید به عنوان نمونه فرانسه از مستعمراتش خارج شده است البته ما در زمان زوال رژیم های عربی قرار داریم.

 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , رژیم صهیونیستی , بصیرت , وهابیت , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ جمعه 23 تير 1396 ] [ 11:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

توهین وزارت نفت به پروفسور درخشان، استاد بی ادعا و دلسوز دانشگاه / وزارت نفت به جای پاسخ به انتقادات به اساتید دانشگاه توهین کرد.


در پی انعقاد قرار داد نفتی توتال بین وزارت نفت و فرانسه ، کارشناس ها و اساتید حوزه ی نفت انتقاد های جدی به این قرارداد وارد کرده بودند که موجب نگرانی برخی کارشناسان و مسئولین و حتی برخی از نمایندگان مجلس گردید . در پی همین نگرانی ها و انتقاد ها ، برنامه ی جهان آرا در شبکه افق از اساتید حوزه ی نفت که اتفاقا دارای دو دیدگاه متفاوت نسبت به قرارداد توتال بودند دعوت به عمل آورده و به بحث و بررسی کارشناسی قرار داد مذکور پرداخته بود . در این برنامه پرفسور مسعود درخشان به عنوان منتقد قرار داد توتال و دکتر شمس اردکانی، اقتصاددان و رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به عنوان مدافع قرار داد به بحث و بررسی پرداختند . اما پس از این برنامه ، پرفسور مسعود درخشان علی رغم اینکه چهره ای شاخص در حوزه مطالعات اقتصادی و مطالعات حوزه نفت است مورد هجوم برخی مدافعان قرارداد توتال قرار گرفت .

 

گروه سیاسی - رجانیوز :  در پی انعقاد قرار داد نفتی توتال  بین وزارت نفت و فرانسه ، کارشناس ها و اساتید  حوزه ی نفت انتقاد های جدی به این قرارداد  وارد کرده بودند که موجب نگرانی برخی کارشناسان و  مسئولین و حتی برخی از نمایندگان مجلس گردید . در پی همین نگرانی ها و انتقاد ها ، برنامه ی جهان آرا در شبکه افق از اساتید حوزه ی نفت که اتفاقا دارای دو دیدگاه متفاوت نسبت به قرارداد توتال بودند دعوت  به عمل آورده و به بحث و بررسی کارشناسی قرار داد مذکور پرداخته بود . در این برنامه پرفسور مسعود درخشان به عنوان منتقد قرار داد توتال و دکتر شمس اردکانی، اقتصاددان و رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به عنوان مدافع قرار داد به بحث و بررسی پرداختند .

 

اما پس از این برنامه ، پرفسور مسعود درخشان  علی رغم اینکه چهره ای شاخص در حوزه مطالعات اقتصادی و مطالعات حوزه نفت است مورد هجوم برخی مدافعان قرارداد توتال قرار گرفت  . عناوینی چون...

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , فتنه , برجام , آمریکا , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 4
[ جمعه 23 تير 1396 ] [ 11:15 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

پروفسور درخشان: توتال به لحاظ فنی «خطاکار» و به لحاظ اخلاقی «فاسد» است/ شمس اردکانی: کسی که قرارداد کرسنت را منعقد کرد، گرای کشتی‌های نفت‌کش ما را به عراقی‌ها می‌داد/ ابراهیمی: ماموریت ویژه توتال، جلوگیری از پیشرفت ایران نسبت به قطر در برداشت گاز است.

وی گفت: در ساخت فاز 11، قراردادی با توتال در سال 79 منعقد شد که سال 87 توتال این قرارداد را فسخ و عملاً 16 سال کار را متوقف کرد. حدود 50 میلیارد دلار با بیع متقابل قرارداد بستیم و امکان اینکه فاز 11 را با همین شیوه پیش می‌بردیم و بین شرکت‌های داخلی و خارجی مناقصه می‌گذاشتیم کاملاً وجود داشت و باید این کار انجام می‌شد.

 

گروه اقتصادی - رجانیوز: برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه شب 17 تیرماه با موضوع ارزیابی قرارداد با توتال از منظر اقتصاد مقاومتی و با حضور اساتید دانشگاه و رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، روی آنتن شبکه افق رفت.
 
به گزارش رجانیوز، پروفسور مسعود درخشان، اقتصاد دان و مؤسس رشته قراردادهای نفتی و دکتر شمس اردکانی، اقتصاددان و رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران میهمانان این برنامه بودند که به‌همراه وحید یامین‌پور به ارائه نقطه نظرات‌ خود در این زمینه پرداختند.
 
در ابتدای این برنامه درخشان در پاسخ به این سئوال چرا ساختار قراردادهای جدید نفتی محرمانه است ضمن بیان این مطلب که چهارچوب این قرارداد که موسوم به IPC است محرمانه نیست و مورد بحث و بررسی قرار گرفت اظهار داشت: این قراردادها یک‌سال تمام موضوع بحث بود و دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت که براساس این الگو قراردادهایی با شرکت‌های نفتی منعقد می‌شود که علی‌الظاهر آن قراردادها محرمانه است. قبل از انقلاب قراردادها با ذکر اعداد و ارقام و درآمدهای شرکت‌های نفتی خارجی و سهم ایران محرمانه نبود. در انقلاب اسلامی ما با خارجی‌ها قرارداد نداشتیم. اولین قراردادها بیع متقابل بود که حالت محرمانگی داشت. الان هم در IPC جزئیات قرارداد به‌لحاظ مالی و شکل قرارداد محرمانه است. 
وی در توضیح توجیه محرمانه بودن این قراردادها با نفی این موضوع از نظر علمی با اشاره به این مطلب که در بسیاری از کشورهای جهان و حتی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه نفتی هم اصل قرارداد محرمانه نیست اضافه کرد: در توضیح این موضوع می‌گویند شرکت‌های خارجی نباید در جریان ارقام قرار بگیرند که ما با فلان شرکت چه قراردادی بستیم، در حالی‌که معمولاً این اطلاعات در بین شرکت‌های نفتی خارجی وجود دارد و آنها از احوال هم مطلع هستند، ولی موضوع مهم، ساختار کلی قراردادهاست که باید به آن توجه داشت که شرکت ملی نفت و آینده این صنعت را با چه مسائلی مواجه خواهد کرد.
 
درخشان در تبیین این مطلب که شرکت‌های خارجی به‌ویژه در شرایط کنونی که ما در تحریم هستیم و خودمان هم اعلام کردیم که می‌خواهیم قراردادهای جذابی برای شما آماده کنیم بیان داشت: آنها نقطه ضعف‌های ما را خوب دریافت کردند و به‌نظر می‌رسد مبالغ خیلی خوبی را دریافت خواهند کرد. قراردادهای جدید نفتی قبل از برجام بود، یعنی با آمدن دولت دوازدهم وزارت نفت شروع به طراحی قراردادهای جدید نفتی با این عنوان که قراردادها را چنان جذاب می‌کنیم که شرکت‌های نفتی خارجی در شرایط تحریم هم سرمایه‌گذاری کنند. این با اصول مذاکرات نفتی اصلاً سازگاری ندارد که بگوییم ما در شرایط اضطرار هستیم و آماده‌ایم با شما قراردادهای جذابی منعقد کنیم. 
 
وی ادامه داد...


ادامه مطلب


درباره : معیشت , حقوق های نجومی , فتنه , برجام , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 7
[ یکشنبه 18 تير 1396 ] [ 18:31 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

انتشار یک فایل ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ثابت می‌کند وزارت کشور عربستان درباره کشته شدن مأموران خود در شرق عربستان دروغ بزرگی گفته است.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غانم الدوسری» معارض عربستانی که اغلب با  انتشار ویدئوهایی همراه با برخی اسناد، علیه آل سعود، افشاگری می‌کند، در جدیدترین پستش در شبکه اجتماعی «یوتیوب»، از یکی از دروغ‌های وزارت کشور عربستان پرده برداشت.

وی در این ویدئو به تمسخر می‌گوید: نیروهای امنیتی که شهید انجام وظیفه، در قطیف (شیعه‌نشین) اعلام شده بودند، در یک پارتی شبانه دستگیر شده بودند.

تصاویری از افراد دستگیر شده و کارتهای شناسایی آنها در این میهمانی مختلط در ادامه آمده است:

 

بر اساس این گزارش، وزارت کشور عربستان پیش از این ادعا کرده بود که استوار «هاشم الزهرانی» در قطیف به ضرب گلوله کشته شده است، اما با انتشار فیلمی از افراد دستگیر شده در یک پارتی شبانه، مشخص می‌شود که وی به همراه شماری از دوستانش از جمله «حسن عبدالغنی بن عبدالرحمن الغامدی» و «احمد بن فهد بن عبداللطیف» در این مهمانی مختلط در حال خوشگذارنی بوده سپس دستگیر شده است.

 

الدوسری سپس به داستان ساختگی وزارت کشور عربستان درباره الزهرانی که گفته می‌شد در قطیف ربوده شده و در یک بیراهه جسدش رها شده است، اشاره می‌کند و این دروغ را مورد انتقاد قرار می‌دهد.

 

وزارت کشور عربستان سعودی پیش از این ادعا می‌کرد که دو تن از نیروهای امنیتی‌اش به نامهای «هاشم الزهرانی» و «عبدالله الدلبجی» در قطیف کشته شده‌اند، اکنون باید پاسخگوی ویدئویی باشد که این روزها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

 

این فیلم فاش می‌کند که این دو نیروی امنیتی که در یک پارتی شبانه دستگیر شده بودند، به دست خود نیروهای امنیتی کشته شده‌اند و سپس اجساد آنها به قطیف منتقل شده تا جسد آنان در انفجاری در قطیف معدوم شود سپس فعالان و معارضان عربستانی این شهر را متهم کنند که این دو نیروی امنیتی را به قتل رسانده‌اند.

 

این ویدئو که با تلفن همراه یکی از نیروهای امنیتی ضبط شده سپس درز پیدا کرده است، نشان می‌دهد که این دو نیروی امنیتی پس از دستگیری در یک مهمانی شبانه، از سایر دستگیر شدگان جدا شده‌اند و پس از درگیری با نیروهای امنیتی دیگر، کشته شدند و بعدا ادعا شد که در انفجاری در قطیف (در شرق عربستان) "به شهادت رسیده‌اند".

 لینک ثابت

درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 8
[ شنبه 03 تير 1396 ] [ 20:31 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

برخی مقامات سابق و کارشناسان آمریکایی در نشست کمیته فرعی امور خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان آمریکا، عربستان سعودی را «شریک ضروری» واشنگتن در منطقه خواندند.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که حمایت‌های گسترده واشنگتن از ریاض ادامه دارد، برخی دیپلمات‌های سابق و همچنین کارشناسان آمریکایی بر لزوم حمایت واشنگتن از ایجاد تغییر در نظام شریعت اسلامی عربستان سعودی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه «بریتبات»، کمیته فرعی امور خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه(دیروز) جلسه استماعی برای بررسی چالشها و فرصتها در روابط آمریکا-عربستان سعودی برگزار کرد.

«جوزف وستفال»، سفیر پیشین آمریکا در عربستان سعودی در این نشست گفت: «عربستان سعودی شریک ضروری و اجتناب ناپذیر آمریکا است و ما باید هر آنچه می‌توانیم برای حمایت از تغییر و تحول در آن انجام دهیم. ما می‌توانیم از طریق سازمانهای عمومی و خصوصی در مشاوره دادن برای اصلاحات در سیستم آموزشی آنها و اجرای احکام عدالت بر اساس قانون شریعت، یک منبع بزرگی برای آنها باشیم».

وی به قانونگذاران آمریکایی گفته که «اگر بتوان در محافظه‌کارترین کشور مسلمان جهان، کشوری و شهروندانی که به خاطر پرورش وهابیگری که شکل شدیدا محافظه‌کار اسلام است و زنان از حق رانندگی برخوردار نیستند، تغییر و تحولی اجتماعی و اقتصادی را پیش برد که از اصلاحات و مدرنیته حمایت کند، این یک مثال و نمونه مثبتی برای جهان عرب خواهد شد».

«کارن الیوت هاوس» عضو ارشد مرکز بلفر درباره عربستان سعودی گفت...ادامه مطلب


درباره : داعش , آمریکا , بصیرت , نفوذ , وهابیت , ابتذال , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 8
[ چهارشنبه 24 خرداد 1396 ] [ 16:29 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

خبرگزاری بلومبرگ در مطلبی نوشت: شرکت‌های بزرگی در کشورهای عرب حوزه خليج فارس معاملات تجاری خود در بازار قطر را از دست داده‌اند.

 

 

به گزارش رجانیوز خبرگزاری بلومبرگ در مطلبی نوشت:  شرکت‌های بزرگی در کشورهای عرب حوزه خليج فارس معاملات تجاری خود در بازار قطر را از دست داده‌اند.
 
بر این اساس، محاصره تحميلی کشورهای بحرين و عربستان و امارات عليه قطر دامن خود اين کشورها را گرفته است.
 
این خبرگزاری افزوده است: سرمايه گذاری های کشورهای ياد شده در بازار قطر با مشکل روبرو شده است؛ باوجود اينکه قطر هيچ گونه اقدام انتقام جويانه ای در اين زمينه نکرده است.
 
به گزارش بلومبرگ، قطر 80 درصد نيازهای غذایی خود را از همسايگان عرب حوزه خليج فارس تامين می کرد که يک منبع درآمد مهم برای شرکت های کشورهایی به شمار می رفت که قطر را تحريم کرده اند.

 لینک ثابت

درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , فساد اخلاقی , فساد مالی ,
بازدید : 4
[ چهارشنبه 24 خرداد 1396 ] [ 15:50 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

هرچند به تازگی درگیری های میان قطر و عربستان سعودی نمود بارزی پیدا کرده و به یک چالش اساسی برای پادشاهی عربستان در منطقه تبدیل شده، این موضوع از مدتها قبل در جریان بوده است و از سوی دیگر، نشانه ای اساسی از عدم ظرفیت دیپلماتیک عربستان برای نگه داشتن ائتلاف منطقه ای علیه ایران است.

 

هرچند به تازگی درگیری های میان قطر و عربستان سعودی نمود بارزی پیدا کرده و به یک چالش اساسی برای پادشاهی عربستان در منطقه تبدیل شده، این موضوع از مدتها قبل در جریان بوده است و از سوی دیگر، نشانه ای اساسی از عدم ظرفیت دیپلماتیک عربستان برای نگه داشتن ائتلاف منطقه ای علیه ایران است.

به گزارش «تابناک»؛ هنوز دامنه و امواج درگیری لفظی و عملی میان سران سعودی و قطری ادامه دارد و ماجراهایی که از مدت ها پیش بین دو کشور بر سر موضوع اخوان المسلمین آغاز شده، و در کنفرانس اخیر عربی ـ آمریکایی سر باز کرده است، شکاف های عمیق در ائتلاف ظاهری عربستان علیه ایران را نشان می دهد.

عربستان سعودی توانسته با تلاش بسیار 41 کشور مسلمان منطقه را تحت لوای ائتلافی به عنوان مبارزه با تروریسم و با هدف مهار منطقه ای ایران شکل دهد؛ اما آنچه اکنون نشانه های بارز و آشکار بیان می کند، این است که این ائتلاف، که به عقیده بسیاری، مبنایی برای ایجاد یک ناتوی عربی نیز بوده است، تنها شکل و شمایل یک ائتلاف جدی را داشته و در باطن از شکاف های اساسی رنج می برد.

قطر که برای مدتها یکی از...

 ادامه مطلب


درباره : آمریکا , رژیم صهیونیستی , بصیرت , وهابیت , فساد مالی ,
بازدید : 11
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 19:5 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ترامپ چگونه گاو شیرده خود را دوشید/ ترامپ با سفر دو روزه خود به عربستان باعث ایجاد اشتغال برای صد هزار آمریکایی شد و تلاش کرد ائتلافی متشکل از کشورهای عربی و اسلامی برای انزوای ایران تشکیل دهد.لینک ثابت

درباره : آمریکا , بصیرت , وهابیت , فساد مالی ,
بازدید : 14
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 18:42 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : معیشت , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 12
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 18:9 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
به گزارش خبرنگار بین المللی ما، به دنبال صادرات رایگان گاز از ایران به ترکیه، شادی در بین مردم بالاشهر بشدت موج زده است.
بخش دیگری از مردم هم با شنیدن این خبر فوج فوج به خیابان‌های منتهی به سفارت ترکیه ریخته و درحالی‌که از خوشحالی علمک‌های گاز را گاز گرفتند، از آن بالا رفتند.
هم‌اکنون خیابان‌های منتهی به زعفرانیه، قیطریه، ونک، جردن و... نیز شاهد رقص و پایکوبی مردم است.ما نیز به میان مردم رفتیم تا علت اصلی این خوشحالی را از آن‌ها جویا شویم.
 
-سلام لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید
+سلام آتوسا هستم تا 1400با روحانی!
-بعله کاملا مشخصه، لطفا بفرمایید چرا دارید خوشحالی می‌کنید؟
+چون ایران داره به ترکیه گاز میده
-این خوشحالی داره؟
+نداره؟
-نمیدونم شما دارید خوشحالی می‌کنید
+آقا نمیدونم والا، بچه‌های ستاد پی‌ام دادن گفتن بریزید تو خیابونا بزنیم برقصیم ما هم اومدیم شما هم گیر ندین دیگه لطفا
 
 
-سلام آقا. شما چرا داشتید اون وسط نیم ساعت قر می‌دادید؟
+سلام. آخ نفسم گرفت... راستش... دم آقام ظریف گرم، ما خیلی خوشحالیم که بالاخره تحریم‌هارو برداشتن و صادرات غیرنفتی‌مون آزاد شد، انصافا دم آقام ظریف گرم
-شما میدونید این گاز بصورت رایگان داره به ترکیه صادر میشه؟
+اونش که مهم نیست، مهم نفس قضیه‌ست، این جزئیات با مذاکره بعدا حل میشه، دم آقام ظریف...
 
-پدرجان از رو سان‌روف نیافتید!
+نه پسرم مواظبم
-خیلی خوشحالید که داریم گاز رایگان میدیم به ترکیه؟
+پسرم آدم باید زرنگ باشه، من مطمئنم این گازی که داره میره ترکیه گاز معده...
-بعله بعله خیلی ممنون پدرجان
 
 
-دوست عزیز شما اهل ایران نیستید ظاهرا؟
+نه من توریستم اصالتا اهل ترکیه‌‌ام
-شما طبیعتا باید خوشحال باشید دیگه درسته؟
+بعله واقعا ما خوشحالیم، دیگه با خیال راحت می‌تونیم تو گرمای حاصل از گازهای ایرانی، سریال‌های خیانتی ترکیه‌ای نگاه کنیم، قبلا با خانوم... خانوم خودمو میگم البته خیلی سردمون می‌شد یهو مور مور می‌شدیم
 
-حاج آقا شما نظرتون چیه؟
+با این کار ترکیه بهمون وابسته میشه، به نظر من بعدا که ترکیه یه جورایی بدعادت شد و فکر کرد همیشه از این خبرا هست، ما می‌تونیم یهویی گاز رو پولی کنیم و به این وسیله به ترکیه شوک وارد کنیم و بصورت غیرمستقیم حتی به داعش ضربه بزنیم
-عجب... دیگه چی؟
+دیگه اینکه ما باید تو بقیه چیزا هم همین‌کارو بکنیم، بنزین، نفت و... حتی آدم بفرستیم برای کمک به داعش! بعد یهو نفرستیم تا بهشون شوک وارد بشه و از درون فرو بغلتن!

گروه طنز رجانیوز-رضا عیوضی


لینک ثابت

درباره : معیشت , بصیرت , فساد مالی ,
بازدید : 11
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 18:6 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: این دولت تنها افتخارش محرمانه بودن قراردادهایش است، باید پاسخ دهد به چه جرمی باید به دولت ترکیه گاز رایگان بدهیم؟

 

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به محکومیت ایران به فروش گاز مجانی به ترکیه، اظهار داشت:  دولت یازدهم تنها افتخاری که دارد انعقاد قراردادهای ننگین آن هم به صورت محرمانه است.

وی افزود: ایران محکوم شده که دو میلیارد دلار گاز مجانی به ترکیه بفروشد که این به علت قرارداد ننگین کرسنت است که در دوران وزارت زنگنه در دولت اصلاحات منعقد شده بود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس همچنین تصریح کرد: جالب است که
آقای زنگنه این مبلغ دو میلیارد‌ را تجدید‌نظر در قیمت نام نهاده و آن را طبیعی دانسته است. این در حالی است که چندی قبل مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران صراحتا از جریمه بودن این مبلغ سخن گفته بود!

موسوی لارگانی ادامه داد: وزارت نفت مدعی است این مبلغ دو میلیارد دلار ارتباطی به کرسنت ندارد. وزیر نفت پاسخ این دوگانگی ها را بدهد.

وی در خاتمه عنوان کرد که دولت محرمانه‌ها باید برای مردم توضیح دهد به کدام جرم باید گاز مجانی به ترکیه بفروشیم؟

 لینک ثابت

درباره : حقوق های نجومی , فتنه , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 15
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 1:16 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

شورای نگهبان با صدور بیانیه ای صحت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد/ تخلفات اثبات شده برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال می شود.

شورای نگهبان با صدور بیانیه ای درباره نتیجه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، ضمن تایید صحت انتخابات از ارسال تخلفات محرز شده به قوه قضاییه برای رسیدگی بیشتر خبر داد.

 

شورای نگهبان درباره نتیجه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کرد.
 
این بیانیه به شرح ذیل است:
 
«باسمه تعالی
 
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
 
إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ
 
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که به مثابه اعلام اعتبار، اعتماد و اطمینان مردم عزیز میهن اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، سر انجام به سلامت پایان یافت.
با سپاس بیکران به درگاه خداوند قادر متعال بخاطر حضور مردم بصیر و ولایت مدار که به حق نعمت الهی شمرده می شوند و در همه مقاطع تاریخی و حیاتی با گام نهادن در میدان حضور، نقش اصلی و تعیین کننده خود را در تحکیم پایه های حکومت اسلامی، این شجره طیبه و یادگار حضرت امام راحل(ره) ایفا می نمایند و با تشکر از مردم مسلمان و شریف ایران اسلامی که با حساسیت نسبت به آینده جامعه خود گامهای اساسی را در تعیین سرنوشت خویش برداشتند.
 
خدمت گزاران شما ملت غیور در شورای نگهبان در انجام وظایف قانونی و شرعی خود محکم و استوار در جهت پاسداری از آرای مردم به عنوان حق الناس با چشمانی بیدار مراقبت کرده و از این امانات الهی همانگونه که در صندوق ها ریخته شده بود صیانت کردند.
 
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، سنگ محکی دوباره برای آزمایش مردمان مؤمن و علاقه مند به میهن اسلامی از یک سو و البته آزمونی بس سنگین برای دست اندرکاران امر انتخابات از سویی دیگر گردید. مشارکت گسترده مردم متدین و انقلابی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و علاقه آنان در این امر، خود نشانه ای است از اوج اطمینان، اعتماد و ایثار به نظام مردم سالار دینی و پاسخی است در خور به بیگانگان بدنهاد که هر روز انتظار افول این شجره طیبه را دارند. غافل از اینکه نظام اسلامی و مردمی ریشه در آسمان ها دارد و با کینه ورزی و کینه توزی دشمنان سست بنیان نه تنها هراسان نمی شود که چون کوهی استوار در پاسداری از آرمان های بلند مردم مسلمان ایستادگی می نماید.
 
حضور تعیین کننده مردم، به تعبیر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی موجب شده تا دشمن از هیبت جمهوری اسلامی ایران وحشت کند، چرا که این حضور به مفهوم حفظ اقتدار، حفظ ابهت، و حفظ مصونیت کشور است. همه می‌دانیم که انتخابات به منزله حمایت از اسلام و وفاداری و بیعت مردم با نظام اسلامی است و به خوبی می‌دانیم که این کنش سیاسی – اجتماعی به منزله مهم ترین عنصر قدرت است. جمهوری اسلامی ایران با ایمان به قدرت مردم انتخابات را به مثابه نعمتی الهی دانسته و اکنون که بحمدلله این مرحله از آزمون الهی به پایان رسیده، شورای نگهبان مفتخر است که اقدامات انجام گرفته در راستای صیانت از آرای مردم را از تیر ماه ۱۳۹۵ تا به امروز، به اختصار اعلام نماید...


ادامه مطلب


درباره : حوادث , انتخابات , فتنه , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 9
[ چهارشنبه 10 خرداد 1396 ] [ 15:55 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

در مورد اتهامات دولتی ها بیش از حد خویشتنداری کردیم؛تحقیقات در خصوص حسین فریدون همچنان ادامه دارد/ علت کند پیش رفتن پرونده بابک زنجانی همکاری محدود بانک مرکزی و وزارت امور خارجه است/ پول‌هایی که از صندوق فرهنگیان برداشت شده هنوز برنگشته است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: کسانی هستند که حق تبلیغات له یا علیه دیگری نداشتند، کسانی که امکانات و وجوه دولتی را تصرف یا برای خرید رأی اقدام کرده‌اند که این افراد به تدریج احضار و تفهیم اتهام شده‌اند.

 

گروه سیاسی - رجانیوز، حجت الاسلام محسنی اژه ای در صد و سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: اتهامات افرادی که  مطرح است باید رسیدگی شود و دستگاه قضا حتما رسیدگی خواهد کرد.
 
وی افزود: عناوین اتهامی یک دسته کسانی هستند که اقداماتی علیه امنیت کشور داشته اند که مدعی العموم وارد می شود و آنها را پیگیری خواهد کرد.
 
اژه‌ای افزود: یک عده کسانی هم هستند که حق تبلیغات له یا علیه دیگری را نداشتند، کسانی که امکانات و وجوه دولتی را تصرف یا در جهت خرید رای اقدام کرده اند.
 
معاون اول قوه قضاییه گفت: این افراد را به تدریج احضار کردند، در حال رسیدگی است، اتهامات تفهیم می شود.
 
در ادامه به صورت اختصار قسمت های مهمی از صحبت های سخنگوی قوه قضائیه در اختیار مخاطبین رجانیوز قرار میگرد:
 
*از نامزدهایی که رای نیاوردند تشکر می کنیم که با تمکین به قانون شیرینی انتخابات را تلخ نکردند 
 
سخنگوی دستگاه قضایی در یکصد و سیزدهمین نشست خبری اظهار داشت: 
مردم با حضور خود بر عزت و اقتدار کشور افزودند و خواسته مقام معظم رهبری در این خصوص عملی شد.
نیروهای امنیتی و قضایی با تلاش خود در یک ارامش صد در صد انتخابات را برگزار کردند.
از نامزدهایی که رای نیاوردند تشکر می کنیم که با تمکین به قانون شیرینی انتخابات را تلخ نکردند 
 
*برخی به واسطه استفاده از وجوه دولتی برای تبلیغ و خرید رأی در انتخابات تفهیم اتهام شدند.
 
گزارش های متعددی به قوه قضائیه رسیده است که...


ادامه مطلب


درباره : معیشت , حقوق های نجومی , انتخابات , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 6
[ چهارشنبه 10 خرداد 1396 ] [ 15:41 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

از بهمن ۹۵ به ترکیه گاز مجانی صادر می کنیم، چون به متهم فساد کرسنت پست‌های دولتی دادیم/ راه حل برای کرسنت وجود دارد، اگر روحانی خواهان خدمت به کشور در دولت دوازدهم باشد.

این ضعف جدی، در دولت دوازدهم رفع نخواهد شد مگر اینکه دولت در سایه ای قوی و جدی در کشور شکل گیرد، دولت در سایه ای که مبتنی بر برنامه های جامع اقتصادی و سیاسی ای که کاندیدای رقیب در زمان تبلیغات انتخابات 96 معرفی کرد، نسبت به ارائه راه حل آنها مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی پاسخ عملیاتی و مناسب تهیه کرده و به دولت وقت ارائه کند.

 

گروه اقتصادی - رجانیوز: با روی کار آمدن روحانی در سال 92، ترکیه یکبار دیگر مسئله بالا بودن قیمت گاز دریافتی از ایران را مطرح کرد و اواخر بهمن ماه سال 92 شرکت بوتاش ترکیه با دو ادعا که اولا در 53 روز گذشته سال 92 صادرات گاز ایران به این کشور به میزان مورد توافق نبوده است و 25 درصد از حجم آن کاسته شده است و از سوی دیگر قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه نسبت به دیگر کشورهای منطقه بالا است به دادگاه بین المللی لاهه شکایت کرد که در نهایت دیوان داوری طی حکمی ایران به جریمه گازی ایران 13.3 درصدی محکوم کرد و ترک ها توانستند به لطف فساد کرسنت، یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون دلار از ایران خسارت بگیرند. ایران هم اکنون برای پرداخت این جریمه گاز را رایگان به ترکیه می فروشد.
 
حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در یک نشست خبری که پنجم بهمن 95 برگزار شده بود، در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت پرداخت غرامت گازی به شرکت بوتاش ترکیه هم گفت: ترک ها در داوری اول مبنی بر عدم تامین گاز مورد نیاز از سوی ایران به پیروزی نرسیدند و داوری بین المللی حق را به ایران داد.
 
وی با بیان اینکه اما در داوری دوم ابتدا ترک ها ادعای کاهش ۲۵ درصدی قیمت گاز وارداتی از ایران را داشتند اظهار داشت: بر اساس اعلام داوری بین‌المللی مقرر شد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه بین ۱۳.۳ تا ۱۶.۶ درصد کاهش یابد.
 
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه...


ادامه مطلب


درباره : معیشت , حقوق های نجومی , بصیرت , نفوذ , فساد مالی ,
بازدید : 11
[ دوشنبه 08 خرداد 1396 ] [ 12:43 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

عربستان خود را برای کدام جنگ آماده می‌کند؟/ امضای قرارداد 110 میلیاردی تسلیحات بین آمریکا و عربستان/ از گفتمان دنیای آینده رونمایی شد

این قرارداد که همزمان با انتخابات ایران بود واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت که برای نمونه یک خبرنگار آمریکایی در این‌باره نوشت: ترامپ دست پادشاه متعصبی را می‌فشارد که سر از تن افراد جدا می‌کند، اما ایران را با وجود برگزاری انتخاباتی رقابتی، غیردموکراتیک می‌نامد.

 

گروه بین‌الملل-رجانیوز: درست در بحبوحه‌ی رقابت‌های انتخاباتی در ایران منطقه غرب آسیا نیز تحولات مهمی را پشت سر گذاشت. آمریکا که همواره با پررنگ کردن ایران هراسی از رسیدن دفاعی‌ترین تسلیحات کاملاً نظامی چون اس 300 به داخل ایران جلوگیری می‌کرد قرار داد 110 میلیارد دلاری اسلحه با عربستان سعودی امضا کرد.
 
به گزارش رجانیوز در روز اول سفر دونالد ترامپ به عربستان، رئیس جمهور آمریکا یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش 110 میلیارد دلار با ریاض امضا کرد و پس از امضای این قرارداد ترامپ به بزم رقص شمشیر پیوست. 
 
رئیس‌جمهور آمریکا بعد از دیدار با «محمد بن نایف»، ولیعهد عربستان سعودی گفت: «روز شگفت‌انگیزی بود.»
 
این قرارداد که همزمان با انتخابات ایران بود واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت که برای نمونه یک خبرنگار آمریکایی در این‌باره نوشت: ترامپ دست پادشاه متعصبی را می‌فشارد که سر از تن افراد جدا می‌کند، اما ایران را با وجود برگزاری انتخاباتی رقابتی، غیردموکراتیک می‌نامد.
 
علاوه بر واکنش‌ها نکته قابل توجه این است که آمریکا طی سال‌های گذشته تلاش بسیاری برای تضعیف توان دفاعی ایران انجام داده که نمونه آن توافق هسته‌ای می‌باشد. از طرفی دیگر روحانی و همراهانش نیز نشان داده‌‌اند که ظرفیت بسیار زیادی در تلقی اشتباه از دشمن واقعی دارند و همین تلقی طی چهار سال، نتیجه‌ای به غیر از تضعیف نیروهای دفاعی و عوامل بازندارندگی ایران نداشته است؛ به تعبیر دیگر درست در زمانی که آمریکا به تجهیز ده چندان هم‌پیمانان خود در منطقه می‌پردازد روحانی مشغول تضعیف کردن نیروهای دفاعی ایران است. به همین جهت پرواضح است که ادامه این روند از جانب روحانی در دولت دوازدهم خسارت‌های بی‌پایانی را برای کشور به همراه خواهد داشت.
 
از طرف دیگر قاعده کلی در تمامی جنگ‌ها همواره این بوده که عده‌ای کشته می‌شوند و عده‌ی دیگری پول در‌می‌آوردند. عربستان بهترین  گزینه برای این است که پول‌های بیشتری را در جیب فروشندگان اسلحه آمریکایی قرار دهد. این استعداد با تحریک آمریکا از یک طرف و از دولت ضعیف روحانی از طرف دیگر همانی است که دقیقاً سایه جنگ را به کشور نزدیک می‌کند.
 
شاید الان وقت مناسبی باشد برای فهم این سخن مهم رهبر معظم انقلاب که در پاسخ به توئیت اکبر هاشمی رفسنجانی تصریح کرده بودند: اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، یا از روی ناآگاهی است یا خیانت!

 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , رژیم صهیونیستی , نفوذ , وهابیت , فساد مالی ,
بازدید : 12
[ سه شنبه 02 خرداد 1396 ] [ 20:24 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

کارگران و خانواده های معدنچیان آزادشهر با گرفتن تعهد و اثر انگشت مجبور به عذرخواهی از روحانی شدند!

ایرنا مدعی شدکارگران و خانواده های معدنچیان آزادشهر در نامه به روحانی ازوی به دلیل رفتار خارج از عرف عده ای در جریان سفرش به معدن آزادشهر عذرخواهی کردند.لینک ثابت

درباره : معیشت , حقوق های نجومی , انتخابات , فساد مالی ,
بازدید : 11
[ سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 ] [ 0:22 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 2
1 2 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی