close
تبلیغات در اینترنت
بصیرت - 5
آتش به اختیار

بهانه این دو بازیکن برای بازی‌نکردن مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس این بود که در این‌صورت احتمال محرومیت‌شان وجود داشت. اما بازیکنان زیادی با چشم بستن به این بهانه‌ها از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

 

گروه بین الملل - رجانیوز: مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی، دو بازیکن ایرانی پانیونیوس شب‌گذشته در بازی برگشت مقدماتی لیگ اروپا مقابل مکابی، نماینده رژیم اشغالگر قدس به میدان رفتند.
 
به گزارش رجانیوز، بهانه این دو بازیکن برای بازی‌نکردن مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس این بود که در این‌صورت احتمال محرومیت‌شان وجود داشت. اما بازیکنان زیادی با چشم بستن به این بهانه‌ها از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.
 
یکی از آن‌ها مهاجم مراكشی‌الاصل تيم «بوردوی» فرانسه است كه قرار بود تيمش در چارچوب ششمين دوره بازی‌های قهرمانان اروپا با همین تيم مكابی حيفا مسابقه دهد اما از رفتن به سرزمین اشغالی سرباز زد و گفت من مسلمانم و اسرائيل را جنايتكار می‌دانم كه هر روز عده زيادی از مردم بی‌گناه را در سرزمين‌های اشغالی از بين می‌برد.
 
کریستیانو رونالدو هم یکی دیگر از این بازیکنان است که گفته بود: «اگر من فقط یک‌بار بگویم که اسراییل را دوست دارم فیفا مرا بهترین بازیکن سال معرفی می‌کند اما مردم می‌دانند که چند سال است حق مرا می‌خورند‌ اما من طرفداری از آن کودک گرسنه فلسطینی را به رییس‌جمهور اسراییل نمی‌دهم».
 

این تنها کار کریس نبود؛ او حتی...

 ادامه مطلب


درباره : رژیم صهیونیستی , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 1
[ شنبه 14 مرداد 1396 ] [ 19:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

آیت‌الله مجتهدی تهرانی روایتی از امام رضا(ع) را شرح داد که حضرت در آن، سه خصلت را از گنج‌های بهشت معرفی فرمود.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، همزمان با ایام ولادت امام رضا(ع) توجه به سیره رفتاری و عملی حضرت از بهترین رفتارهایی است که شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) می‌توانند داشته باشند؛ بنابراین نباید ایام ولادت‌ها و شهادت‌ها را تنها به شادی و گریه صرف کرد بلکه باید این ایام را فرصتی برای بهره از این وجودهای مقدس قرار داد. 

بزرگان و علمای بزرگوار شیعه همواره این سیره را مورد توجه قرار می‌دادند و در این ایام به ذکر فضایل و سیره اهل عترت(ع) می‌پرداختند. به مناسبت ایام ولادت امام رضا(ع) به شرح حدیث اخلاقی از آیت‌الله مجتهدی تهرانی می‌پردازیم. 

امام رضا(ع) در روایتی فرمود...ادامه مطلب


درباره : بصیرت ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:35 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

یک زن عراقی که "مادر داعشی‌ها" نامیده می‌شد، با فروریختن دیوار خانه‌ای غصبی در شهر تلعفر در غرب نینوا جان باخت.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العالم، "مادر داعش" که دهۀ ششم عمر خود را می گذراند، به همدستی همۀ پسرانش با داعش می بالید و خانه ای را در تلعفر غصب کرده بود و در آن زندگی می کرد و سرانجام با فروریختن یکی از دیوارهای همان خانه، جان خود را از دست داد.

"ام داعش" همسایگانش را تهدید می کرد که اگر دست از پا خطا کنند، پسرانش را به جان آنها خواهد انداخت. پسران ام داعش در اعدام بسیاری از مردم بیگناه استان نینوا در چند سال گذشته دست داشته اند.

شهر تلعفر در غرب شهر موصل مرکز استان نینوا از ژوئن 2014 تحت تصرف داعش است.  

ارتش عراق خود را برای آزادسازی تلعفر و دیگر مناطق و روستاهای باقیمانده از اشغال داعشی ها آماده می کند.

 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , بصیرت , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:30 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

در استان لرستان زبانی رایج است که ۳۰ هزار واژه دارد.

 

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس حدود 60 پرونده از استان‌های مختلف در حوزه میراث ناملموس بررسی کرد.

در این جلسه استان لرستان پرونده ثبتی زبان لکی را ارائه کرد که با موافقت اعضا مواجه شد.

زبان لکی یکی از زبان‌های بسیار قدیمی است. تعداد واژه‌ها در این زبان را تا 30هزار واژه اعلام کرده‌اند.

در زبان لکی کنونی هنوز بسیاری از لغات، اصطلاحات و واژه‌های موجود در زبان اوستا به همان شکل اولیه بدون هیچ تغییری رایج و معمول هستند.

لکی زبانی است تقریباً منظوم و مملو از اشعار، ضرب‌المثل‌ها، تمثیل‌ها، افسانه‌ها و بسیاری از کلمات و جملات آن دارای اوزان عروضی است، با این تفاوت که شعر لکی همه‌جا 10هجایی است، اما گاهی 8 و 12هجایی نیز دارد.

 لینک ثابت

درباره : بصیرت ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:27 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

یک پایگاه خبری تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالی را اقدام جنگی و سناریوی پنتاگون برای شروع جنگ جهانی سوم با استفاده از تسلیحات هسته‌ای توصیف کرد.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ در حالی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا لایحه تحریم‌های ضدایرانی را امضا کرده است، پایگاه خبری «گلوبال ریسرچ» در گزارشی نوشت تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی، ایران،‌ روسیه و چین بخشی از دستور کار نظامی جهانی و سناریوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای شروع جنگ جهانی سوم است.

بر اساس این گزارش، در حالی که توجیهات مطرح‌شده از سوی آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالی در تضاد با یکدیگر و نامربوط هستند، اما همه این کشورها از نقطه نظر نظامی و ژئوپولیتیک در فهرست قربانیان هسته‌ای آمریکا  و کشورهای دشمن دولت واشنگتن قرار دارند.

در لایحه کنگره که به امضای ترامپ رسیده است،‌ به‌ترتیب بحث حمایت تهران از تروریسم، دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا و همچنین آزمایش‌های موشک‌های قاره‌پیمای کره شمالی لحاظ شده‌اند.

بهانه‌های ساختگی آمریکا برای تحریم ایران

گلوبال ریسرچ نوشت...

 ادامه مطلب


درباره : آمریکا , بصیرت , نفوذ , دشمن , ابتذال ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

کارشناس ارشد مسائل استراتژیک با بیان اینکه بازدید از اماکن نظامی ایران روزنه‌ رخنه دشمن در برجام است، گفت: این طرح فتنه آمریکایی برای معرفی ایران به‌عنوان ناقض برجام است.

 

محمدحسن قدیری‌ابیانه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران در شهرری، درباره طرح احتمالی بازدید آمریکا و نیروهای سازمان ملل متحد از مراکز تسلیحاتی ایران اظهار کرد: ممکن است آمریکایی‌ها این طرح را در شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه دهند و مصوبه آن را بگیرند؛ اما در شرایط فعلی با وجود اختلاف با روسیه نمی‌توانند این مصوبه را بگیرند.

وی ادامه داد: در برجام آمده است اگر غربی‌ها مشکوک شدند که در جایی در جهت تولید سلاح هسته‌ای اقدام می‌کنیم، این سازمان با شرایطی حق دارد از آن مرکز بازدید کند.

کارشناس ارشد مسائل استراتژیک با تأکید بر اینکه این موضوع از آن دست رخنه‌هایی است که متأسفانه در برجام وجود دارد، تصریح کرد: برای اینکه ایران را ناقض برجام معرفی کنند، کافی است با یک کار رسانه‌ای ساختگی بگویند ما به این موضوع مشکوک هستیم.

قدیری‌ابیانه اضافه کرد: غربی‌ها در این راستا ممکن است منافقین را هم وارد صحنه کنند تا آن‌ها هم بگویند ایران مشغول ساخت سلاح هسته‌ای است و این مورد توجیهی برای آن‌ها برای بازدید از مراکز هسته‌ای ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه غربی‌ها از ابتدا اطمینان داشتند که ایران دنبال سلاح هسته‌ای نیست، اضافه کرد: آن‌ها بر این باورند که ایران دنبال سلاح هسته‌ای نیست و می‌دانند که کشورمان با این طرح مخالفت می‌کند و می‌خواهند این مخالفت را پای نقض برجام بگذارند.

کارشناس ارشد مسائل استراتژیک تأکید کرد...

 ادامه مطلب


درباره : برجام , آمریکا , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:16 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

تقوا عامل اصلی قبولی اعمال و حسنات انسان در برابر خداوند است و انسان باتقوا گرامی‌ترین بنده نزد خدا است.

 

خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد تفسیر قرآن کریم بیش از 30 سال است به تدریس معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) می‌پردازد و سال‌ها است که پنج‌شنبه‌ها در برنامه درس‌هایی از قرآن میهمان خانه‌های ایرانیان است.

با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به انس عمومی با قرآن و توجه به مفاهیم الهی، خبرگزاری فارس گزیده‌ای از تفسیر قرآن حجت‌الاسلام قرائتی در سال‌های گذشته را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

در ادامه بخشی از تفسیر قرآن حجت‌الاسلام قرائتی در برنامه درس‌هایی از قرآن با موضوع «تقوی در قرآن» که در 2 بهمن سال 1374 ایراد شده است، تقدیم می‌شود.

- «وَ إِنْ تُحْسِنُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ اللَّهَ کانَ بِما تَعْمَلُونَ خَبیراً» نساء/128 تقوی و احسان کردن در کنار یکدیگر است. اگر اهل تقوی هستی باید اهل اصلاح هم باشی، نساء 129، بیا بیرون دو نفر را با هم آشتی بده. تقوا یعنی مفاسد را اصلاح کن، «وَ إِنْ تُصْلِحُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ اللَّهَ کانَ غَفُوراً رَحیماً» نساء/129. 

- قرآن در سوره انفال می‌فرماید...ادامه مطلب


درباره : بصیرت ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 12:11 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

نویسنده مقاله زیر در صدد است تا علاوه برتبیین شرح حال یکی از شاعران اهل سنت، سروده‌های آیینی وی را پیرامون اهل بیت (ع) شرح نماید.

 

تحمیدیه‌های نسفی

نسفی همانند شاعران گذشته، چند تحمیدیه نیز دارد.  وی در«بهاریات» پس از ستایش پروردگار و نعت پیامبر(ص) ادامه می‌پردازد:

اول به نـام آن کـه مبـرّاست از مکان                 خلّاق وحش وطیر و خداوند انس و جان

آن صانعـی که شـاهد اوینـد هر وجود                آن قادری که درصفت اوست هر زبان

پیـر فلـک همیشـه بـود در سـراغ او                  برکف گرفته است عصایی زکهکشان

خورشیـد همچو ذرّه ز هر روزن اوفتد                 تـا از کـدام خانـه بیابـد از او نشـان

(رهبری، 39)

سپس به ستایش پیامبر می‌پردازد:

بعـد از ثنــا و حمد خداونـد ذوالجـلال               منّت نَهـم ز نعت رسول خـدا،  به جان

پیغمبـری کـه در شب معـراج، جبرئیل               تـا پای عرش بوسه زنان رفته درعنان

بـر آستـان او، طبقـات زمیـن غبـــار                 یک پرده‌ای ز پرده سرایش نُه آسمان

مُهر نبوّتی که به دوش شریف اوست                  روز جـزا به امّت عاصی است پشتبان

(دیوان : 40)

نسفی در چهار قصیده به مدح و ستایش پیامبر بزرگوار اسلام(ص) پرداخته است؛

الف) قصیده اول، شامل بیست وچهار بیت است که با این مطلع آغاز می‌شود:

ای به گِرد روضه‌ات هرشب ملایک در طواف

دشمنـان را زنگ بستـه، تیـغ باشـد در غلاف

با دقت در واژگان قافیه این قصیده، که موسیقی کناری شعر را تشکیل داده است در می‌یابیم که...

 ادامه مطلب


درباره : بصیرت ,
بازدید : 0
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 11:57 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

ایستادگی و شجاعت شیخ فضل‌الله نوری در برابر طوفان تخریب‌ها و جسارت در بیان فهم دینی خود از اصول حقه اسلام و نترسیدن از انگ روشنفکران مبنی بر مخالفت او با اصل مشروطه و مجلس شورای ملی افتخار آمیز است.

 

نام بزرگ شیخ شهید، روحانی انقلابی و مجتهد وارسته، شیخ فضل الله نوری در تاریخ معاصر با مشروطه مشروعه، گره خورده و ماندگار شده است و از نتایج مقاومت و مساعی این عالم دینی و فداکار انشاء تاریخی قانون هیئت مجتهدین طراز اول در متمم قانون اساسی مشروطه است. بر اساس نظر شیخ فضل‌الله نوری حضور هیئتی از مجتهدین واجد شرایط برای مراقبت بر مجلس شورا الزامی بود. این چند نفر هیئت مستقل از مجلس و موازی نهاد مجلس بود.

این اصل، پیشنهاد شیخ فضل الله نوری به مجلس شورای ملی و متن آن یکی از مسایل بحث‎برانگیز در مجلس شورای ملی بود، برخی از روشنفکران مخالف این اصل بودند. برخی از علما نظیر سید محمد طباطبایی هم معتقد بودند با وجود حضور نمایندگان روحانی در مجلس نیازی به چنین اصلی نیست. سید عبدالله بهبهانی گفته بود چگونه می‌توان اختیارت قانون گذاری مملکت را به چند نفر داد که در غالب اعصار شاید آن‌ها از اهل غرض باشند. اما با حمایت آخوند خراسانی و شیخ عبدالله مازندرانی سرانجام به تصویب رسید.

قانونی که مجلس شورای ملی را موظف می کرد قوانین مصوب مجلس را قبل از اجرا برای تطبیق با شرع مقدس از غربال علماء دین عبور دهد. قانون مترقی که به نهاد مهم شورای نگهبان در قانون اساسی جمهوری اسلامی منتهی شد.

حضرت امام خمینی (ره) در این خصوص می فرمایند...

 ادامه مطلب


درباره : فتنه , بصیرت , نفوذ ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 11:55 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 لینک ثابت

درباره : ولی فقیه , انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 1
[ جمعه 13 مرداد 1396 ] [ 10:53 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 53
صفحه قبل 1 2 ...4 5 6 ...52 53 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی