close
تبلیغات در اینترنت
بصیرت - 4
آتش به اختیار

در تجلیل از نمایندگانی که «تکرار» نشدند؛ از نمایندگانی که برای منافع کشور اشک ریختند تا نمایندگانی که برای عکس سلفی با زن اروپایی آبروریزی کردند.

انگار هم برجام از نظر رئیس مجلس غیراساسی است که در بیست دقیقه به تصویب رسیده و هم آبروریزی بین المللی نمایندگان و ابتذال در مجلس موضوع غیراساسی است . باید دید در فکر علی لاریجانی دقیقا چه موضوعی اساسی حساب می شود و ارزش وقت گذاشتن دارد.

 

گروه سیاسی - رجانیوز، «اشک دلواپسان درآمد»، «دلواپسان زمینگیر شدند»، «با تدبیر لاریجانی و رای قاطع مجلس برجام تصویب شد». این تیتر روزنامه هایی اصلاح طلب است که ذوق زدگی خود از تصویب بیست دقیقه ای برجام بدون بررسی کارشناسانه را جشن گرفته بودند و به دنبال توهم برداشته شدن تحریم ها در قبال نابودکردن صنعت هسته ای کشور سر از پا نمی شناختند.
 
 
عکس های گریه نمایندگانی که دلواپس منافع کشور بودند و فردای نافرجام برجام را می دیدند با عنوان زمین گیر شدن دلواپسان منتشر کردند غافل از اینکه عدم بررسی کارشناسی این سند و جلوگیری از مشکلات ساختاری آن نتیجه ای جز این ندارد که کشور این گونه زمین گیر شود که امروز آمریکا تحریم می کند و عراقچی مجبور است ماله به دست، ترمینولوژی سیاسی کشور را گسترش دهد و تفاوت های «نقض برجام» را با «نقض فاحش برجام» را توضیح دهد.
 
روز رای گیری برجام که علی لاریجانی در اقدامی شکفت انگیز و غیرقانونی مانع شنیده شدن گزارش کمیسیون ویژه برجام و حتی یک نماینده منتقد شد و زمینه تصویب 20 دقیقه ای این سند سرنوشت ساز را فراهم کرد تعدادی از نمایندگان مجلس به مخالفت با این شیوه پرداختد.
 
 
 علی اصغر زارعی یکی از کسانی بود که از ریز تا درشت برجام را از بر شده بود، غم دانستن حقایق و آینده برجام اجازه نمی داد ساکت بنشیند اما مجلس تحت امر لاریجانی این اجازه را برای صحبت کردن به وی نداد. نهایتا دکترزارعی بعد از فریادهایی که شنیده نشد و گریه هایی که به سخره گرفته شد از هوش رفت و به بیمارستان منتقل شد.
 
کار به همین جا ختم نشد و روح الله حسینیان هم به خاطر فشار زیاد آن روز راهی بیمارستان شد.
 
 
فردای همان روز، روزنامه های حامی دولت با انتشار تصاویر ناراحتی این نمایندگان به کاسبی سیاسی خود از این ناراحتی  پرداختند. ناراحتی هایی که امروز بیشتر ارزش و حقانیتش شناخته می شود.
 
 
این کجا و آن کجا؟
 
مقایسه تصویر نمایندگان در روز تحلیف که برای سلفی گرفتن با یک زن چشم آبی اروپایی خود را اینگونه کوچک می کنند با نمایندگانی قبلی که اینبار تکرار نشدند به خوبی نشان می دهد که عیار یک نماینده که حاصل سیاسی کاری و تکرار کردن است چقدر با نماینده ای که از روی دغدغه و تکلیف به مجلس رفته است متفاوت می باشد.
 
 
 
این ذوق زدگی و غرب زدگی تاجایی پیش می رود که قشقاوی معاون وزیر خارجی تبدیل به عکاس نمایندگان می شود و با گرفتن موبایل آنها شروع به عکاسی می کند!
 
مساله ای که فقط به رسانه های ایران محصور نشد و واکنش ها و تمسخرهای رسانه های بیگانه را نیز در پی داشت.
کاریکاتور نشریه ایتالیایی"لارپوبلیکا" کاریکاتوری را از سلفی حقارت کشید.
 
 
گاردین از «مسابقه در پارلمان ایران برای سلفی گرفتن با موگرینی» خبر داد و دیلی تلگراف نوشت: «دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا غافلگیر شد»
 
 
با این وجود علی لاریجانی با اعتراف به اینکه سلفی گرفتن نمایندگان لیست امید با موئگرینی سهل انگاری بود از تبدیل شدن آن به یک «موضوع اساسی» انتقاد کرد.
 
انگار هم برجام از نظر رئیس مجلس غیراساسی است که در بیست دقیقه به تصویب رسیده و هم آبروریزی بین المللی نمایندگان و ابتذال در مجلس موضوع غیراساسی است . باید دید در فکر علی لاریجانی دقیقا چه موضوعی اساسی حساب می شود و ارزش وقت گذاشتن دارد.
 
گفتنی است در برنامه از شرط نمایندگان سلفی گیر برای حضور در رسانه پرده برداشته شد. وحید یامین پور گفت: یکی از  حاضران در سلفی حقارت گفت تا مدیران صدا و سیما به خاطر انتشار این خبر عذرخواهی نکنند، پا در صدا و سیما نمی گذاریم!

 لینک ثابت

درباره : معیشت , انتخابات , فتنه , برجام , بصیرت , نفوذ , دشمن , ابتذال ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 1:25 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

پس از انتشار خبر سلفی نمایندگان مجلس با موگرینی، امروز از ماکت موگرینی که گفته شده است در خیابان کریم خان شیراز برای گرفتن عکس سلفی اقشارکم درآمد! بوده رونمایی شد!

 لینک ثابت

درباره : انتخابات , برجام , بصیرت , نفوذ , دشمن , ابتذال ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 1:23 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

روزنامه روسی پراودا با اشاره به اینکه افرادی از خاندان حاکم عربستان از دست سیاست های ولیعهد این کشور به تنگ آمده اند، آینده این کشور را غیرقابل پیش بینی خواند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه روسی "کامسامولسکایا پراودا"، تعداد زیادی از اعضای خاندان حاکم عربستان تمایل دارند از دست محمد بن سلمان، ولیعهد جوان خلاص شوند. زیرا وی با حمایت پدرش خیلی سریع به قدرت دست یافته و تقریبا به طور کامل بر اقتصاد و ارتش عربستان مسلط شده است.

 

روزنامه پراودا با اشاره به شدت یافتن بی ثباتی در کشورهای نفت خیز به ویژه عربستان که در حال حاضر با چالش های متعددی روبه روست، افزوده است، پیش بینی حوادثی که در آینده ای نزدیک در عربستان رخ خواهد داد، سخت است.

 

این روزنامه با اشاره به اینکه جنگ ائتلاف عربی در یمن به رهبری عربستان و بالا گرفتن تنش در شرق این کشور از جمله برجسته ترین عواملی است که در تشدید خطرهایی که این کشور را احاطه کرده، نقش دارد، نوشت: عربستان دشوارترین مرحله خود را در طول تاریخ معاصرش سپری می کند.

 لینک ثابت

درباره : داعش , بصیرت , وهابیت , ابتذال ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 1:19 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

از مقاومت 48 ساعته مردم با دستان خالی تا تعلل عجیب دولت افغانستان/ سرنوشت نامعلوم زنان و دختران افغان در سایه سکوت رسانه ها و نهادهای جهانی مدعی حقوق بشر

تروریست‌ها در منطقه «میرزااولنگ» افغانستان دست کم ۱۵۰ خانواده را در این منطقه به اسارت خود درآورده‌اند و بیش از ۵۰ غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کرده و به شهادت رساندند. هنوز با تعلل های دولت افغانستان تعداد زیادی در اسارت به سر می برند.

 

گروه بین الملل - رجانیوز، خبرهایی که در سال های اخیر می شنویم آمیخته ای از حس مظلومیت و اقتدار را به تصویر می کشد. مظلومیت به خاطر کشته شدن و اسارت بی گناهانی که در بی خبری مدعیان حقوق بشری دنیا به خاک و خون کشیده می شوند و حس اقتدار ناشی از مقاومت مردم با دست های خالی و داوطلبان شهادت در کشورهای اسلامی مختلف برای مقابله با تروریست ها. اینبار این خبر از افغانستان سر برآورد اما با جزئیاتی مبهم و متفاوت.
 
به گزارش رجانیوز، درحالی خبر حمله تروریست ها به «میرزااولنگ» افغانستان با تاخیر و سانسور شدید رسانه ها همراه بود که حتی در خصوص اینکه چه کسانی به این منطقه حمله کرده اند و آیا داعش و طالبان در این منطقه با هم پیمانی با یکدیگر این فاجعه را رقم زده اند تردیدها و گمانه زنی های فراوانی وجود دارد.
 
اما آخرین خبرها حکایت از بیش از 50شهید و یکصد اسیر باقی مانده در دست تروریست ها دارد و غم انگیزتر اینکه حدود چهل تن از اسرا را دختران و زنان جوان تشکیل می دهند.
 
 
 ۱۴ مرداد ماه ‌گروه های تروریستی با حمله به منطقه استراتژیک میرزااولنگ در ولایت سرپل افغانستان، پس از ۴۸ ساعت درگیری این منطقه را تحت کنترل خود درآوردند. مقاومت دو روزه مردم در حالی بود که گفته شده دولت افغانستان در این خصوص تعلل کرده و کمک رسانی لازم را نداشته است.
 
تروریست‌ها در منطقه تازه تسخیر شده خود با خیال راحت هر نوع فعالیتی که خواستند را انجام دادند و دست کم ۱۵۰ خانواده را در این منطقه به اسارت خود درآورده‌اند و بیش از ۵۰ غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کرده و به شهادت رساندند.
 
فاجعه میرزا اولنگ که در 16سال گذشته بی سابقه بوده در حالی اتفاق افتاد که نمایندگان این ولایت بارها مقامات دولتی و امنیتی را نسبت به وخامت اوضاع این ولایت هشدار داده بودند.

استاندار سرپل میگوید بر اثر درگیری چند روز آخر بیش از ۶۰۰ خانواده اواره شده اند. آقای وحدت به خبرنگاران گفته هنوز عملیات نظامی برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در میرزاولنگ اجرا نشده است، اما به زودی آغاز خواهد شد.
استاندار سرپل می‌افزاید که منطقه میرزاولنگ  به یک مر کز تجمع طالبان و داعشیان  تبدیل شده است
 
مردم افغانستان در تجمعاتی به تعلل دولت نیز واکنش نشان داده و خواستار برخورد جدی با گروه های تروریستی شده اند.
 
 
تعدادی از ۱۵۰ خانواده ای که توسط تروریست ها در میرزاولنگ به اسارت گرفته شده بودند با دخالت بزرگان قومی این منطقه آزاد شدند اما متاسفانه حدود صد نفر از از مردم این منطقه که شیعه نیز هستند هنوز در اسارت به سر می برند. خبرهای متفاوتی در خصوص تحویل ندادن 40 دختر و زن جوان حکایت دارد.

تصاویر زیر مربوط به آزادی تعدادی از اسرا می باشد:
 
 
 
 
 
 
 
 
وزارت امور خارجه و دبیر شورایعالی کشورمان نیز در سخنانی این اقدام تروریستی را محکوم کرده اند. شمخانی در این خصوص گفت: «جمهوری اسلامی ایران در این مسیر از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های خود به منظور دستیابی به امنیت جمعی و بازگشت ثبات به کشورهای آسیب دیده از فتنه تروریسم بهره خواهد برد و مسیرهای مقابله مشترک با این تهدید خطرناک را با گسترش همکاری‌های منطقه‌ای به ویژه با دولت افغانستان ادامه خواهد داد.»
 
به نظر می رسد مطالبه و پیگیری مقابله با این اقدام تروریستی توسط مسئولین وزارت خارجه از مسئولین دولت افغانستان و همچنین نهادهای بین المللی یکی از اقدامات است که باید به صورت جدی دنبال شود.

 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , رژیم صهیونیستی , بصیرت , وهابیت , فساد اخلاقی , شهید ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 1:12 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

مدافع حرم محسن حججی از نجف‌آباد، که دو روز پیش در مرز سوریه با عراق به اسارت داعش در آمده بود، به شهادت رسید و آسمانی شد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از  میزان، مدافع حرم محسن حججی از شهرستان نجف آباد در دفاع از حریم اهل‌بیت ، اسلام حقیقی و تامین امنیت ملی کشورمان، بدست تروریستها در سوریه به شهادت رسید.
 
وی دو روز پیش در عملیاتی که نزدیک مرز سوریه با عراق صورت گرفت به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد. داعش تصاویری از به شهادت رساندن این رزمنده ایرانی را منتشر کرده است.
 
شهید مدافع حرم «محسن حججی» یکی از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و یکی از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود. از این شهید بزرگوار یک فرزند ۲ساله به یادگار مانده است.
 
لشکر ۸ تاکنون ۱۰ شهید را در راه تامین امنیت کشور با عنوان مدافع حرم در سوریه تقدیم کرده است.
 
 
 

 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , بصیرت , وهابیت , دشمن , شهید ,
بازدید : 2
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 0:57 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

سرتیپ ستاد امیر حاتمی از سوی روحانی به عنوان گزینه پیشنهادی دفاع معرفی شد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، همزمان با اعلام و معرفی وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی جهت اخذ رای اعتماد، سوابق مدیریتی، نظامی و دفاعی امیر سرتیپ ستاد امیر حاتمی گزینه پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی این وزارت خانه منتشر شد.
 
جزئیات سوابق حاتمی به شرح زیر است:
 
سرتیپ امیر حاتمی در سال ۱۳۴۵ در خانواده‌ای مذهبی و متدین در استان زنجان متولد و دوران تحصیل را در این شهر گذراند. وی همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به عضویت فعال بسیج و ارتش ج.ا.ا درآمد و با حضور در جبهه‌های دفاع مقدس توانست همگام با خیل عظیم ملت سرافراز ایران اسلامی به ندای امام و مقتدای خود حضرت روح‌الله (ره) لبیک گفته و در عملیات‌ مختلف جنگ تحمیلی به‌ویژه عملیات غرورآفرین مرصاد حضور فعال داشته باشد.
 
در کارنامه سرتیپ امیر حاتمی در ارتش جمهوری اسلامی ایران حضوری فعال و موثری در مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب و منافقین و تیم‌های نفوذی در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور دیده می‌شود که در همین راستا به جهت نقش‌آفرینی چشمگیر در تأمین امنیت کشور موفق به اخذ تقدیرنامه از سوی فرمانده کل قوا شده است.
 

همچنین...

 ادامه مطلب


درباره : انتخابات , ارتش , بصیرت ,
بازدید : 5
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 0:53 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: به غربی‌ها اجازه بازرسی از مراکز نظامی کشورمان را نخواهیم داد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سوالی مبنی بر درخواست غربی‌ها برای بازرسی از مراکز نظامی کشور گفت: پاسخ واضح است، ما چنین اجازه ای به آنها نخواهیم داد.
 
وی افزود: سپاه به عنوان قدرت برتر نظامی منطقه از دولت حمایت می‌کند که انشاالله بتواند در برابر زیاده خواهی دشمنان به‌ویژه آمریکا بایستد. ما باید اینها (دشمنان) را به عقب برانیم، آنها از ابتدای انقلاب با نظام ما مخالف بودند و کاملا طبیعی است که به‌صورت رو در رو نه تنها برابر ایران بلکه در برابر تمام ملت‌هایی که در برابرشان ایستادگی کنند، شکست می‌خورند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: آنها با ترفندهایی مثل تحریم و فشار و عملیات روانی بدنبال خلع سلاح ما هستند و قصد اعمال نسخه لیبی برای کشور ما را دارند اما همچنین اجازه ای به آنها نخواهیم داد.
 
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: ما گوشه کوچکی از توانمندی موشکی را آشکار کردیم و هم صهیونیست‌ها و هم رژیم‌های مرتجع منطقه فهمیدند که ما خطوط قرمزی داریم و برای حفظ انقلاب ایستادگی خواهیم کرد و کوتاه نخواهیم امد.

 لینک ثابت

درباره : فتنه , برجام , آمریکا , بصیرت , نفوذ , دشمن ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 0:49 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

وزیر خارجه اسبق آمریکا خطاب به مقامات این کشور توصیه کرد که اگر خواهان جلوگیری از شکل گیری امپراطوری ایران در منطقه هستند باید داعش را حفظ کنند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ایندیپندنت، «هنری کسینجر» در مقاله ای که برای«کاپ ایکس» CapX نوشته به دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور، گفت نباید با نابود کردن داعش، زمینه را برای توسعه قدرت ایران در منطقه فراهم کرد؛ زیرا با سلطه تهران و نیروهای متحدش بر اراضی آزاد شده از چنگ داعش، یک «امپراتوری رادیکال ایرانی» شکل خواهد گرفت.

 

کیسینجر که در زمان ریاست جمهوری ریچارد نیکسون، وزیر خارجه آمریکا بود، به دولت ترامپ هشدار می‌دهد، شکست داعش به قدرت گرفت ایران در سراسر منطقه خاورمیانه منتهی می‌شود.

 

هنری کیسینجر در یاداشت خود آورده است: در این شرایط، مثال سنتی که می‌گوید دشمنِ دشمن شما می‌تواند به عنوان دوست شما باشد، دیگر کاربردی ندارد. در خاورمیانه کنونی، دشمنِ دشمن شما می‌تواند دشمن شما باشد. خاورمیانه با نوسان ایدئولوژی‌ها و با اقدامات خاصی، جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

 

او در ادامه مطلب خود با مطرح کردن ادعاهای علیه ایران آورده است...

 ادامه مطلب


درباره : داعش , فتنه , آمریکا , بصیرت , نفوذ , وهابیت , دشمن , ابتذال , فساد اخلاقی ,
بازدید : 0
[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 0:37 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
 

یک هواپیمای غول پیکر نیروی دریایی ارتش آمریکا موسوم به اُسپری MV-22 در سواحل شرق استرالیا سقوط کرده است.

 
 
رسانه های آمریکایی از سقوط یک هواپیمای غول پیکر اُسپری نیروی دریایی ارتش آمریکا در شرق استرالیا خبر دادند.
 
گزارشهای می‌گویند که 20 سرنشین این هواپیما نجات پیدا کردند اما تعدادی هنوز مفقود هستند.
 
هواپیماهای اُسپری هواپیماهای غول پیکری هستند که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قادر به نشست و برخاست هستند


لینک ثابت

درباره : حوادث , آمریکا ,
بازدید : 1
[ شنبه 14 مرداد 1396 ] [ 19:39 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

فرمان آتش به اختیار دامن اسرائیل را گرفت / هراس رژیم صهیونیستی در پی حمایت جوانان ایرانی از مدافعان مسجدالاقصی


به گزارش روابط عمومی مرکز "عدالت برای صلح"، مقامات و رسانه های رژیم صهیونیستی با اعلام خطر در پی اقدام جوانان ایرانی در توزیع بسته های غذایی در بین مدافعان مسجدالاقصی، حمایت های ایران از تظاهرات اخیر قدس را تهدیدی بزرگ برای امنیت این رژیم تلقی کردند.


 

گروه سیاسی - رجانیوز: به گزارش روابط عمومی مرکز "عدالت برای صلح"، مقامات و رسانه های رژیم صهیونیستی با اعلام خطر در پی اقدام جوانان ایرانی در توزیع بسته های غذایی در بین مدافعان مسجدالاقصی، حمایت های ایران از تظاهرات اخیر قدس را تهدیدی بزرگ برای امنیت این رژیم تلقی کردند.

 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با طرح ادعایی مبنی بر کمک ایران به متحصنین فلسطینی در مسجد الاقصی، خطر نفوذ ایران در سرزمین های اشغالی را یادآور شده و توزیع بسته های غذایی اهدایی از طرف جوانان ایرانی را یک اقدام تروریستی و خطرناک دانستند.

 

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» این کمک‌ها شامل بسته‌های آب و غذا، به همراه اعلامیه‌ای با تصویر «قبة الصخره» و جمله‌ای مشهور از آیت الله خامنه ای "تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد خواهد شد" و عبارت "القدس لنا" بود.

 

 

 

این گزارش می افزاید...

 

 

 ادامه مطلب


درباره : معیشت , رژیم صهیونیستی , بصیرت ,
بازدید : 1
[ شنبه 14 مرداد 1396 ] [ 19:28 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 53
صفحه قبل 1 2 ...3 4 5 ...52 53 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی