close
تبلیغات در اینترنت
بصیرت - 51
امام محمد باقر ع

 

پیام رهبر انقلاب در پی حضور باشکوه و حماسی مردم در انتخابات / رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطق فقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی ، باید در صدر برنامه‌های دولت قرار گیرد.

در پی حضور پر شکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.

 

گروه سیاسی رجانیوز: در پی حضور پر شکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد. مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی، نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان‌عمل، سرافراز و روسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی در صندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمون برجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها، همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.
اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص میکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:
۱ـ به مردم عزیز، عرض میکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمت هدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است.
۲ـ به رئیس جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطق فقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی ، باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.
۳ـ عزت ملّی و رعایت حکمت در ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین‌المللی نیز از جمله‌ی اولویتهای مدیریت انقلابی و اسلامی است.
۴ـ لازم میدانم از یکایک آحاد شرکت کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند تشکر کنم، بویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.
۵ ـ لازم میدانم از حضرات نامزدهای ریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدّی بر جای نهادند تشکر کنم.
۶ـ لازم میدانم از همه‌ی دست اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر و روستا که متحمل زحمات طاقت فرسا شدند تشکر کنم.
۷ـ لازم میدانم از حافظان امنیت انتخابات و نیز از رسانه‌ی ملّی که انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزی و هنرمندانه‌ی آنان است سپاسگزاری کنم.
۸ ـ در پایان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت میکنم و شادی روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.
 
والسلام علیکم و رحمة‌الله
 
سیّدعلی خامنه‌ای
 
سی‌ام / اردیبهشت‌ماه / ۱۳۹۶


لینک ثابت

درباره : معیشت , ولی فقیه , انتخابات , فتنه , بصیرت , نفوذ ,
بازدید : 10
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:50 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

دستاورد مهم این انتخابات طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود/ همواره زبان گویای محرومان خواهم بود / تخلفات آشکار در قبل و حین برگزاری انتخابات را از مسیر قانون پیگیری خواهم نمود/ برای رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت می‌کنم.

رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانیِ خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت. اینجانب با اتکاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحکیم ارزش های انقلاب اسلامی به کار خواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای محرومان خواهم بود.

 

گروه سیاسی-رجانیوز:  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای در این باره صادر کرد.
 
به گزارش رجانیوز متن این بیانیه به شرح زیر می‌باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَ صَلِّ عَلي علي بن مُوسَي الِّرِضا المَرُتَضي بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ
 
ملت عزیز و بزرگوار ایران!
 
خداوند متعال را سپاسگزارم که حضور باشکوه شما مردم فهیم  در انتخابات ریاست جمهوری، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره کرد. 
 
نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این حماسه با عظمت بر کسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت کشور، همواره مرهون هدایت های داهیانه ایشان بوده و اینجانب به عنوان سرباز این نظام و  خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، کارگران و کشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشکل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشکر نمایم. 
 
همچنین از مردم عزیزی که با محبت خویش به اینجانب اعتماد نموده و در سفرهای مختلف به استان های کشور، جلوه های ماندگار و فراموش نشدنی از عزم انقلابی و انسجام اجتماعی خلق نمودند، صمیمانه تقدیر نمایم. بی تردید پیروز اول این انتخابات ملت شریف ایران می باشند که حماسه ای بزرگ خلق نمودند. 
 
دستاورد مهم این انتخابات، سیاست ورزی اخلاق مدار،  تکلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود که فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.
 
رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانیِ خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت. اینجانب با اتکاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحکیم ارزش های انقلاب اسلامی به کار خواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای  محرومان خواهم بود. 
 
اگرچه حضور بانشاط و حداکثری مردم پای صندوق های رأی کام هر ایرانی را شیرین کرد. لکن برخی بداخلاقی های انتخاباتی و تخلفات آشکار در قبل و حین برگزاری انتخابات از لحظات تلخ این انتخابات بود که آن را از مسیر قانون  پیگیری خواهم نمود، اما هم اکنون همگان باید عزم خود را جزم کنیم تا با ساختن ایرانی آباد بر استقلال وآزادی و  کرامت برای این ملت پافشاری نماییم.
 
به روح مطهر امام راحل و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی درود می فرستم و برای ملت قهرمان ایران آینده ای سرشار از موفقیت و بهروزی آرزو می کنم. همچنین برای تمام دولت مردان و رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اجرای عدالت اجتماعی و رفع دغدغه های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار گیرد.
 
سید ابراهیم رئیسی
۳۰ اردیبهشت ۹۶


لینک ثابت

درباره : معیشت , انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 6
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:45 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

مشاور نخست‌وزیر رژیم صیونیستی می‌گوید نتانیاهو در تل‌آویو تلاش خواهد کرد رئیس‌جمهور آمریکا را برای اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر علیه ایران مجاب کند.

 

به گزارش تسنیم، یک مشاور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه گفت وی تلاش خواهد کرد در دیدار با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا وی را برای وضع تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر علیه ایران مجاب کند.

«مایکل اورن»، از معاونان نتانیاهو و سفیر اسبق رژیم صهیونیستی در آمریکا گفت هدف از این تحریم‌ها مسدود کردن انتقال پول توسط ایران به شیوه قبل از حصول توافق هسته‌ای این کشور با گروه 1+5 خواهد بود.

وی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ روز پنجشنبه در تل‌آویو گفت: «لازم است برای رفتارهای ایران هزینه در نظر گرفته شود».

رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است روز 22 ماه مه از ریاض به سمت تل‌آویو پرواز کند. وی توافق هسته‌ای با ایران را «فاجعه» خوانده و این هفته هم تحریم‌های جدیدی علیه ایران به بهانه برنامه موشکی این کشور وضع کرد.

 لینک ثابت

درباره : رژیم صهیونیستی , بصیرت , نفوذ ,
بازدید : 14
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:42 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : معیشت , انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 13
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:41 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : معیشت , انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 5
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:40 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : معیشت , انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 7
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:39 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 5
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:36 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

رییس دادگستری کل گلستان از دستگیری 50 نفر به اتهام تخلف انتخاباتی دراستان خبر داد و گفت: از این تعداد 20 نفر بازداشت بوده و 30 نفر آزاد شده اند.

 

به گزارش ایرنا، براساس اعلام روز شنبه دادگستری به ایرنا هادی هاشمیان اظهارداشت: بیشتر این تخلفات مربوط به نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا و هواداران آنها بود.
 
رییس ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان گلستان با بیان اینکه به تخلفات انتخاباتی این افراد رسیدگی خواهد شد، افزود: ازدحام هواداران نامزدها جلوی شعب اخذ رای، حضور نامزدهای شورای شهر و روستا در نزدیکی محل های رای گیری و تبلیغات در روز انتخابات بیشترین تخلف های دیروز بود.

وی همچنین از حضور حماسی مردم استان گلستان پای صندوق های رای قدردانی کرد گفت: همچون دوره های گذشته ، روز 29 اردببهشت هم انتخابات استان در فضایی آرام، بانشاط و سالم برگزار شد.

هاشمیان اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب با پایان انتخابات باید رقابت ها به رفاقت تبدیل شود و همه به رییس جمهور منتخب برای اداره بهتر کشور کمک کنند.
 

در روز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی، شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در همه حوزه های قضایی استان گلستان فعال بود.

 لینک ثابت

درباره : حوادث , نفوذ ,
بازدید : 7
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:33 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

دونالد ترامپ امروز (شنبه) در اولین سفر خارجی خود از زمان آغاز ریاست جمهوری‌اش وارد عربستان شد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، قرار است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امروز با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دیدارهایی را درباره تقویت روابط دوجانبه در عرصه‌های سیاس و اقتصاد، فرهنگی و امنیتی برگزار کند.

ترامپ هم‌چنین در نشست دیگری روز یکشنبه با رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره تهدیدهای پیرامون امنیت و ثبات منطقه و تلاش برای ایجاد روابط تجاری میان کشورهای عضو خلیج فارس با آمریکا گفت‌وگو می‌کند.

علاوه بر این ترامپ در نشست سران کشورهای عربی و اسلامی که روز یکشنبه درباره راه‌های ایجاد شراکت امنیتی قوی‌تر و کارآمدتر در "مبارزه با تروریسم" و تهدیدهای بین‌المللی است، شرکت می‌کند.

این نشست با حضور 55 رهبر و مسئول از کشورهای عربی و اسلامی برگزار می‌شود.

از دیگر برنامه‌های روز یکشنبه سفر ترامپ به عربستان افتتاح مرکز جهانی مبارزه با تفکر رادیکالی به عنوان موسسه‌ای در مبارزه با تندروی است.
 

همچنین مرکز مطالعات و پژوهش‌های اسلامی ملک فیصل نیز کنفرانسی را در ریاض برای مبارزه با تندروی برگزار می‌کند. در این کنفرانس نخبگانی از پژوهشگران و مراکز مطالعات هدفمند با هدف حمایت از ائتلاف اسلامی نظامی مبارزه با تروریسم مشارکت خواهند کرد.


 لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , بصیرت , وهابیت ,
بازدید : 11
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:30 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

روحانی با 23.5 میلیون رای رئیس جمهور دوازدهم شد/ رای بی سابقه برای رقیب رئیس جمهور مستقر؛ رئیسی 15.7 میلیون آراء را کسب کرد/ چالش دولت دوازدهم با یک بدنه منتقد 16 میلیونی

 

گروه سیاسی رجانیوز: نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ «حسن روحانی» رئیس دولت دوازدهم شدخبرگزاری فارس: نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ «حسن روحانی» رئیس دولت دوازدهم شد

وزیر کشور گفت: آقای حسن روحانی با تعداد رأی 23549616 به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رجانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود 41 میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند، نتایج نهایی شمارش انتخابات ریاست جمهوری را به شرح زیر اعلام کرد:
 
مجموع آرای ماخوذه: 41220131
 
1-حسن روحانی: 23549616  (57 درصد از کل آرای ماخوذه)
 
2-سیدابراهیم رئیسی: 15786449  (38.5 درصد از کل آرای ماخوذه)                   
 
3-مصطفی میرسلیم: 478215
 
4-مصطفی هاشمی طبا: 215450
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: شاهد حضور پرشکوه مردم در این دوره از انتخابات بودیم که از فردا تمامی رقابت ها پایان یافته و به رفاقت ها تبدیل می شود لذا تمام هم و غم خود را باید در راستای رفع مطالبات و خواست مردم قرار دهیم.
 
وی همچنین ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تصریح کرد: از بسیج و سپاه که در حوزه برقراری امنیت انتخابات فعال بودند تشکر می کنیم.
 
وزیر کشور در خاتمه از رهبر انقلاب به خاطر هدایت ها و رهنمودهای ایشان برای برگزاری قانونی انتخابات در مسیر افزایش مشارکت، سلامت و برقراری امنیت قدردانی کرد و گفت: روز گذشته مردم در پای صندوق های رأی به همه جهانیان نشان داند که ما مدافعه انقلاب اسلامی به صورت متحد و منسجم مصمم هستیم و انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که همان خدمت به مردم شریف و ایجاد امنیت است دنبال می کنیم.

 لینک ثابت

درباره : انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 7
[ شنبه 30 ارديبهشت 1396 ] [ 23:27 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : انتخابات , بصیرت ,
بازدید : 12
[ جمعه 29 ارديبهشت 1396 ] [ 17:24 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()لینک ثابت

درباره : ولی فقیه , انتخابات ,
بازدید : 5
[ جمعه 29 ارديبهشت 1396 ] [ 17:17 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

جنایت جدید جنگنده‌های سعودی که روز چهارشنبه صورت گرفت باعث کشته شدن ۲۳ تن و زخمی شدن تعدادی دیگر شد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، در بمباران جدید جنگنده‌های سعودی به شهرستان "موزع" در غرب استان تعز در مرکز یمن ۱۳ تن از جمله چند کودک کشته شدند البته به دلیل شدت جراحت زخمی‌ها تعداد کشته‌ها به ۲۳ تن رسید. این حمله خودروی یک شهروند یمنی را در منطقه شعبو در جریان بازگشتش از یکی از بازارهای این شهرستان هدف گرفت.

ساکنان منطقه این جنایت جدید را محکوم کردند.

این جنایت در ادامه سلسلسه حملات سعودی‌ها علیه شهروندان یمنی است.

 لینک ثابت

درباره : داعش , وهابیت ,
بازدید : 9
[ جمعه 29 ارديبهشت 1396 ] [ 16:59 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

 

ابلیس در یکی از حساس‎ترین شرایط انتخابی کرد که موجب خفت و خواری او شد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا داشتن اختیار و قدرت انتخاب یکی از موهبت‎هایی است که خداوند متعال آن را برای جن و انس در نظر گرفته است تا بتوانند بر اساس بهره‎‎ای که از عقل دارند، به بهترین گزینه‎ها و گزیده‎ها دست پیدا کند. در واقع این انتخاب افراد است که مسیر سعادت و شقاوت را برای آنها رقم می‎زند؛ یعنی انتخاب بین راه سعادت و راه شقاوت.

اما از عواملی که باعث ایجاد خلل در تشخیص معیار انتخاب صحیح افراد می‌شود، می‎توان به تکبر، حسادت، جهالت و ... اشاره کرد. این خصلت‎های ناپسند به قدری ممکن است خطرناک باشد که افراد را تا مرز سقوط به دره‎های عمیق جهم بکشاند که نمونه‎های آن را در آیات قرآن و حتی تاریخ بشریت به فراوانی داشتیم.

شاید اولین موجودی که می‎توان از او به عنوان پیشتازان انتخاب نادرست نام برد، ابلیس باشد در آن زمان که خداوند به او امر کرد بر آدم(ع) سجده کند، اما او به لحاظ تکبر و حسادتی که در وجودش بود، از این کار ممانعت و خروج از درگاه الهی را انتخاب کرد و آن را بر عمل سجده بر خلیفه پروردگار ترجیح داد.

خداوند در آیه24 سوره بقره می‌فرماید: «وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْلیسَ أَبى‏ وَ اسْتَکْبَرَ وَ کانَ مِنَ الْکافِرین‏؛ و چون فرشتگان را فرمودیم: «براى آدم سجده کنید»، پس به جز ابلیس ـ که سر باز زد و کبر ورزید و از کافران شد ـ [همه‏] به سجده درافتادند.» و در آیه‎ای دیگر وقتی ابلیس امر خداوند مبنی بر سجده بر آدم (علیه‌السلام) را رد کرد، خداوند فرمود «از آن [مقام‏] پایین برو، تو را نرسد که در آن [جایگاه‏] تکبّر کنی. پس بیرون شو که تو از خوارشدگانى؛ قالَ فَاهْبِطْ مِنْها فَما یَکُونُ لَکَ أَنْ تَتَکَبَّرَ فیها فَاخْرُجْ إِنَّکَ مِنَ الصَّاغِرین‏»

بنابراین ابلیس هم یکی از بدترین انتخاب‎های تاریخ زندگی خود را کرد که موجب خفت و خواری او تا ابد شد؛ یعنی سرپیچی از امر خداوند و انتخاب خواری و ذلت.لینک ثابت

درباره : انتخابات , فتنه , بصیرت ,
بازدید : 13
[ جمعه 29 ارديبهشت 1396 ] [ 16:47 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()

به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا در سفر به ریاض علاوه بر به دست آوردن پول‌های سعودی به دنبال اهداف دیگری نیز هست که به اسرائیل مربوط می‌شود.

به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا در سفر به ریاض علاوه بر به دست آوردن پول‌های سعودی به دنبال اهداف دیگری نیز هست که به اسرائیل مربوط می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الاخبار، به نظر می رسد دونالد ترامپ رئیس جمهور  آمریکا در سفر به ریاض چیزی بیش از پول از عربستان می خواهد، زیرا اظهارات پی در پی در مورد نزدیک شدن مرحله حل و فصل روابط عربها و اسرائیل و وورد عربستان به مرحله عادی سازی علنی روابط دو طرف بخشی از نتایج نشست ترامپ و سران عرب در ریاض خواهد بود.

ترامپ ارمغان استثنایی برای ریاض ندارد

با وجود اینکه فهرست محاسبات و خواسته های عربستان از سفر ترامپ طولانی است و در آن بر آمادگی کامل برای پرداخت بیش از نیمی از ثروت ریاض تاکید شده است، در مقابل نشانی از سوی ترامپ مبنی بر عرضه چیزی استثنایی به سعودی ها دیده نمی شود و اظهارات باج خواهانه او با آنچه در تبلیغات انتخاباتی اش درباره متحدان آمریکا به ویژه ریاض به زبان آورد، متفاوت است.

در محاسبات این مرد تاجر چیزی جز سودجویی با کمترین عواقب حاصل از نزدیک شدن روابط به سعودی ها وجود ندارد.

نتایج سفر ترامپ برای ریاض ناامید کننده خواهد بود

از همین رو طبق ارزیابی های مجله فارین افرز نتایج سفر ترامپ برای عربستان که 200 میلیارد دلار برای جنگ علیه یمن هزینه کرده است، ناامید کننده خواهد بود و بیشترین نتیجه حاصل از نزدیک شدن به ترامپ معاملات تسلحیاتی است که آن نیز تا شکسته شدن برتری نظامی اسرائیل پیش نخواهد رفت.

علاوه بر این ترامپ به محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی اعلام خواهد کرد، تلاش هایی که برای کاهش نفوذ «نهاد وهابیت» آغاز کرده است، کافی نیست و باید کار بیشتری انجام دهد در نتیجه او را به موضع گیری قاطعانه علیه «ایدئولوژی اسلامی افراطی» فراخواهد خواهد خواند.

به هر حال ترامپ در سفر به ریاض ناچار نخواهد شد تهدیدات انتخاباتی خود را در مورد سفر به عرسبتان به اجرا در آورد زیرا وی تهدید کرده بود اگر ملک سلمان از دیدار با او خودداری کند، از هواپیما پایین نخواهد  آمد.

بی تردید سلمان در مراسم استقبال از ترامپ حضور خواهد داشت و البته نه فقط او بلکه بیشتر از 50 رهبر کشورهای عربی و اسلامی در انتظار میهمان «مخلص » خود خواهند بود که گفته است: «آینده امیدوار کننده تر و عادلانه تری را برای جوانان مسلمان» فراهم خواهد کرد.

در این میان باید در نظر داشت، در محاسبات «مرد معامله ها» چیزی جز سود بیشتر با کمترین تبعات وجود ندارد.لینک ثابت

درباره : داعش , آمریکا , بصیرت ,
بازدید : 21
[ جمعه 29 ارديبهشت 1396 ] [ 16:45 ] [ نویسنده : محمد حاتمی ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 65
صفحه قبل 1 2 ...50 51 52 ...64 65 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انیمیشن گلکسی